Mersin Devlet Opera ve Balesi Carmina Burana ile 2000 Kişilik Amfitiyatroda

16 Mayıs 2009 Cumartesi Saat: 21.00

Mersin Büyükşehir Belediyesi Amfitiyatrosu

 

Mersin Devlet Opera ve Balesi Logosu

     "Mersin Devlet Opera ve Balesi" 16 Mayıs 2009 Cumartesi saat 21.00'de Carl Orff'un ölümsüz eseri "Carmina Burana" sahne kantatını "Mersin Devlet Opera ve Balesi" (MDOB) yönetkenlerinden Vladimir Lungu yönetiminde "Mersin Büyükşehir Belediyesi Amfitiyatrosu"nda sahneleyecek.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası

     "Mersin Devlet Opera ve Balesi", "Akdeniz Opera Bale Kulübü" işbirliğiyle Carl Orff'un ölümsüz eseri  "Carmina Burana" sahne kantatını bir ilki gerçekleştirerek 2.000 kişilik "Büyükşehir Belediyesi Amfitiyatrosu"nda sahneleyecek.

Carl Orff

     Orkestra yönetkeni Vladimir Lungu yönetimindeki "MDOB Orkestrası ve Koroları" tarafından sahnelenecek yaratının yalkın sanatçıları Funda Uyanık Özer, Fahri Önoğlu, Haldun Özörten olup "Mersin Devlet Opera ve Balesi Çocuk Korosu"nu hazırlayan Reyhan Bezdüz'dür.

     Carl Orff Bavyera'da bir manastırda bulunan 13. yüzyıla ait el yazması şiirleri ele geçirdi ve birkaç hafta içinde bağdadı. Yaratısını ise şöyle tanımladı: "Beni asıl etkileyen bu şiirlerin düzümsel ve görsel karakteri, zengin küğsel ses kalitesi ve Latin dilinin eşsiz ifade gücüydü. Küğ şiirden güç alarak hızla gelişti, şu ana kadar yazmış olduğum herşeyin ötesinde Carmina Burana ile toplu yaratılarım başlamış bulunuyor".

Fortune

     Tüm sanatseverleri muhteşem bir yaratıyı amfitiyatronun olağanüstü atmosferinde izlemeye davet ediyoruz.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5730340
Online Ziyaretçi Sayısı:5
Bugünlük Ziyaret :431

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.