Cr

\ Crécy, Geoffroy de:

Fransız animasyon filmi yönetmeni. 1971 yılında Dijon’da dünyaya geldi. Geoffroy de Crécy, Dijon’da Schindler asansörleri için çalışan mühendis bir babanın ve Versailles’daki “Sainte-Geneviève Lycée”sinde kütüphaneci olan bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Filmografisi: (Kısa metrajlı animasyon filmleri) “Les Misérables - Sefiller” (1999), “Temps de Chien - Köpek Günleri” (2006), “Empty Places - Boş Yerler” (2020). (Animasyon Videoları) “Am I Wrong? - Yanlış mıyım?” (2000, Etienne de Crécy için), “Scratched - Çizik” (2001, Etienne de Crécy için), “Tempovision” (2001, Etienne de Crécy için), “Bubblicious - Kabarcıklı” (2008). (Reklam Animasyon Filmleri) “L’Asile” (2010), “L’Interrogatoire” (2010), “Topia” (2011), “One for the Ladies” (2012), “Roaming” (2012), “Automatic” (2012), “Hotpot” (2012), “Gooeys Pirate” (2013). Sanatçı kendine özgü 2D tasarım stili ve büyüleyici GIF’leri ile tanınan çok yönlü bir yönetmendir. “Empty Places” isimli çalışması “11. My French Film Festival”de Gösterime girmiştir.

Cresc.:

(İt.) Crescendo teriminin kısaltılmış hali. Bkz. Crescendo

Crescendo:

(İt.) Seslerin giderek kuvvetlenmesi, sesi artırarak. Sesi/sesleri gittikçe kuvvetlendirerek. Gittikçe artarak. Sesi çoğaltarak. Kısaltılmışı: cresc. Gürlüğün artırılmasını istediğimiz notaların altına simge olarak aşağıdaki şekli çizeriz:

Crescendo

Crescendo poco a poco al forte ed un pochettino accelerando:

(İt.) Forte'ye (yani kuvvetli çalış'a) dek sesi azar azar artır ve küçük bir oranda hızlan.

\ Crespy, Faustine:

Yönetmen ve senaryo yazarı. 1991 yılında Paris’te dünyaya geldi. Edebiyat eğitiminin ardından film yapımının teknik yönlerini keşfettiği Clermont-Ferrand kentine gitti. Daha sonra Brüksel’de bulunan “Ulusal Sahne Sanatları Enstitüsü - INSAS”ta eğitim gördü. İlk kısa animasyon filmini yönetirken aynı zamanda tiyatro dersleri de aldı. 2011 yılında “INSAS”taki eğitimini tamamladı. Daha sonra birkaç kısa kurgu filmi yönetti ve radyofonik belgeseller hazırladı. Açıkhava kısa filmlerinin yapımına gerek asistan gerekse de prodüktör olarak katıldı. 2017 yılında “Le Patin - Paten” isimli kısa filminin çalışmalarını bitirdi. Bu film birçok ulusal ve uluslararası festivalde gösterime girdi ve sanatçı, yönetmen olarak ödüller elde etti. Faustine Crespy günümüzde çeşitli kurgu projelerinde yönetmen ve senarist olarak çalışmakta, yönetmen yardımcılığı ve görüntü yönetmenliği yapmaktadır. Ayrıca sinema ve tiyatro için “senaryo düzeltmenliği” gerçekleştirmektedir. Halen ilk uzun metrajlı filminin senaryosunu hazırlamakla meşguldür. Sanatçının “Nuclear Family” isimli yapıtı “11. Fransız Film Festivali”nde “Crazy Loving Families” seçkisinde gösterime girmiştir.

Croc:

(Fr.) Çengel, kanca.

Croche:

(Fr.) Sekizlik nota. Bkz. Sekizlik Nota. Çengelli.

Crochet:

(Fr.) Çengel, küçük çengel, kanca, kopça. Bkz. Çengel.

\ Crome, Thomas:

Hannover doğumlu olan Thomas Crome ilk korno derslerini almaya onbir yaşında iken başladı. 1977 ve 1979 yıllarında iki kez “Genç Küğcüler Yarışması” Almanya birincisi oldu. “Köln Küğ Yüksek Okulu”nda Prof. Erich Penzel’in öğrenciliğini yapan sanatçı daha sonra Dresden’de Peter Damm’ın ve Londra’da Barry Tuckwell’in ustalık kurslarına katıldı. 1983 yılından bu yana “Karlsruhe Sinfoni Orkestrası” ile “Karlsruhe Opera Orkestrası”nın birinci kornocusu olan Thomas Crome aynı zamanda 1987 yılından başlayarak “Badisch Konservatuvarı”nda korno pedagogluğu yapmaktadır. “Uluslararası Tartu (Estland) Korno Günleri ile Gürcistan’daki “Tiflis Devlet Konservatuvarı”nın ve Çin’deki “Shenyang Konservatuvarı”nın konuk korno doçenti oarak etkinliklerde bulunan Crome 2004 yılında Almanya’nın “Baden Wüttenberg Eyaleti Kültür Bakanlığı” tarafından en başarılı oda orkestrası kornocusu seçildi. Avrupa’nın birçok ülkesi ile Kuzey ve Güney Amerika’da, Doğu Afrika’da, Çin’de korno, doğal korno, barok korno ve Alp Kornosu ile çok sayıda oda küğü dinletileri ve yalkın dinletiler verdi.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:6070984
Online Ziyaretçi Sayısı:18
Bugünlük Ziyaret :244

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.