Wi

\ Wichtl, Georg:

Alman keman sanatçısı ve bağdar. Döneminin mükemmel kemancısı olarak kabul edilmekteydi. 2 Şubat 1805 tarihinde Trotsberg’de (Bavyera) dünyaya geldi. Küğ eğitimini Münih’te gerçekleştirdi, eğitimini tamamlayınca “Isarthor Tiyatrosu”nda kemancı olarak çalışmaya başladı. Daha sonra Silezya Prensi’nin saray küğ takımında baş kemancılık yapmaya başladı. Sanatçı ilerleyen tarihlerde sarayın küğ direktörü oldu. 1863 yılında çalışma hayatını sonlandırarak emekli oldu ve yaşamının kalan bölümünü Breslau ve Bunzlau’da geçirdi. 3 Haziran 1877 tarihinde Bunzlau’da sonsuzluğa göç etti. Yaratıları arasında bir opera, keman için çok sayıda öğretici parçalar, keman konçertoları, sinfoniler ve açımlıklar, bir missa, bir oratoryo ve çeşitli ırlama parçaları bulunmaktadır.

\ Wieszczecinski, Pawel:

"Kinoscope"un kurucusu ve yöneticisi. ABD’li programcı, eleştirmen, dağıtımcı, editör, yazar ve küratör. Sanatçı, film endüstrisinde çok şapkası olan bir eylem insanıdır. Yukarıda sayılan tüm özelliklerine ek olarak çevrimiçi film akışı hizmeti de vermektedir. Kendisini sinematik tüm olanaklara adamış olduğunu ve bu alanda çalışan yeni isimlerle işbirliği yaptığını belirtmek gereklidir. Pawel, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda uluslararası film festivali ile çalışmıştır. Bunlar arasında “Film Society of Lincoln Center - Lincoln Merkezi Film Derneği” ve “New Directors/New Films - MoMA - MoMA Yeni Yönetmenler/Yeni Filmler” bulunmaktadır. Wieszczecinski, halen tam zamanlı olarak Kinoscope için çalışmakta ve dünya çapında film dağıtımı için yeni ve yaratıcı modeller geliştirmektedir.

\ Winner, Joseph Eastburn Jr.:

ABD’li bağdar ve küğ yayıncısı. Pensilvanya eyaletinin Filadelfiya kentinde 1837 yılında bir çalgı yapımcısı olan Joseph Eastburn Winner'ın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Bu kentte 1845 yılından 1854 yılına dek erkek kardeşi Septimus Winner ile birlikte ve daha sonra 1854 yılından 1907 yılına dek kendi başına küğ yayıncılığı ile uğraşmıştır. En tanınmış ezgisi “The Little Brown Jug” (Küçük Kahverengi Sürahi) olup 1869 yılında bağdamıştır. Bazı yaratılarında R. A. Eastburn takma ismini kullanmıştır. Bağdar 1918 yılında sonsuzluğa göç etmiştir. Bkz.: Eastburn, R. A.

Winner, Joseph Eastburn Sr.:

Amerika Filadelfiyalı çalgı yapımcısı. Bağdar ve küğ yayıncıları olan Joseph Eastburn Winner Jr. ve Septimus Winner'ın babaları.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5856495
Online Ziyaretçi Sayısı:2
Bugünlük Ziyaret :538

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.