Hu

\ Hudgens, Vanessa:

Sekiz yaşından başlayarak pek çok müzikalde yer alan sanatçı “High School Musical”in de oyuncularından birisi olmuştur. 2003 yılından bu yana çok sayıda sinema filminde irili ufaklı roller alan Vanessa Hudgens’in yıldızı 2006 yılında “High School Musical” ile parlamıştır. Ayrıca “Hollywood Records”tan çıkardığı albüm ise “Billboard Listeleri”nde 24 numaraya yerleşti. Cep telefonu ile çektiği erotik fotoğrafları ile magazin basınının olağanüstü ilgisini çekti. 3.2 milyon dolarlık geliriyle de “Hollywood’un En Çok Kazanan Gençleri Listesi”ne dahil oldu.

Humeur:

(Fr.) Mizaç, huy, tabiat. Ruh hali.

Humor:

(İng.) Espri, güldürü. Mizah, mizahi. Şakacı, şakalı. Gülünçlü, gülünçlük. Komik, komedi tarzında. Nüktedan. Eğlenceli, eğlendiren.

Humoresk:

Neşeli ve hareketli yaratı. Hareketli bağda. Esprili ve nükteli eser. Kapriçyo biçiminde neşeli küğsel biçim. Mizahi bir verim cinsi olan "Humoresk" "Scherzo" biçimine göre biraz daha yavaş olup şarkı formunda yazılır. Kısa çalgısal kapris ya da parça.

Humoresque:

(İng.) Bkz. Humoresk.

Humoristic:

(İng.) Şakacı, nükteli, esprili. Mizahi. Mizah dolu.

Humoristique:

(Fr.) Komik. Şakacı, esprili. Mizah yüklü. Mizahi.

\ Huppert, Paul:

Keman sanatçısı ve öğretmeni. Çok sayıda orkestra ile çalıştı ve “Grant Park”, “Aspen”, “Chautauqua” gibi yaz festivali orkestralarında yer aldı. Dokuz yaşında iken bir yalkıcı olarak orkestrayla çaldı ve çeşitli resitaller verdi. O tarihten bu yana sahnelerde kendini göstermektedir. “Indiana Üniversitesi” ve “Cincinnati Küğ Koleji”nde öğrencilik yaptı. Keman dalında Emil Hermann ödülünü kazandı. Sanatçı “Suzuki Yöntemi İle Keman Eğitimi” alanında uzmanlaşmıştır. Ayrıca Mark O’Connor yaklaşımı ve “RCM - Royal Conservatory of Music” içeriği sanatçının uygulamaları arasında yer almaktadır. Paul Huppert’in klasıl keman tekniğinden halk (fiddle-fiddling) küğüne, pop/rock’tan elektrik kemana dek geniş bir dağarı bulunmaktadır. Yo-Yo Ma, Dave Brubeck, Mannheim Steamroller, Linda Ronstadt, Moody Blues’a dek geniş bir yelpazede yer alan sayısız isme kemanı ile dinletilerde eşlik etmiştir. Hem akustik hem de elektrikli kemanda erken barok dönemden günümüz biçemlerine dek çalgısına hakim çok yönlü bir sanatçıdır. Sanatçının Illionis’te üç adet küğ stüdyosu bulunmakta olup dünya çapında (ABD dahil) 50 ülkeden öğrencileri ile canlı bağlantı yoluyla ders yapmaktadır.

Husle:

(Slovakça) Keman.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5990921
Online Ziyaretçi Sayısı:28
Bugünlük Ziyaret :727

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.