We

Wedgwood, Pam:

Bkz.: Wedgwood, Pamela.

\ Wedgwood, Pamela:

1947 yılında dünyaya geldi. Küğsel eğitimine blokflüt ve piyano çalışarak başladı. Okulun bandosunda tenor korno ve euphonium ile devam etti. Onaltı yaşındayken Londra’da bulunan “Trinity College of Music - Trinity Küğ Koleji”ne girerek piyano, korno, viyolonsel ve bağdama çalışmaya başladı. Mezun olduktan sonra ertikten bir korno çalıcısı olarak hayatını kazanmaya başladı. “Royal Ballet Touring Orchestra - Kraliyet Balesi Dolaşı Orkestrası”, “The Royal Opera - Kraliyet Operası”, “BBC Concert Orchestra - BBC Dinleti Orkestrası” gibi kurumların sanatçı üyesi oldu. Evlendikten sonra ailesi ile bir arada olabilmek amacıyla 1970’li yılların sonlarında Surrey’de çalgı öğretmenliği yapmaya başladı. Bu dersleri gerek kendi evinde ve gerekse kapıdan kapıya giderek gerçekleştiriyordu. Bu dersler nedeniyle, kendi öğrencileri için küçük parçalar bağdamaya başladı. 1988 yılında “Faber Music” ile birlikteliği başladı ve ilk kitabı olan “Jazzin’ About” yayınlandı. Sanatçının “Faber Music” ile birlikteliği uzun yıllar devam etti ve sanatçının 30’dan fazla kitabı yayınlandı. Sanatçının kaleme aldığı parçalar birçok sınav müfredatında yer almıştır. Wedgwood’un verimi günümüzde ikiyüzden fazla kitaba ulaşmıştır. Bunlar arasında çok başarılı olan “Up-Grade” ve “After Hours” çalgısal dizi yayınları mutlaka belirtilmelidir. Blokflüt metodu “Recorder World - Blokflüt Dünyası” ile yetişkinler için oluşturduğu “It’s Never Too Late to Play Piano - Piyano Çalmak İçin Asla Geç Kalmadınız” kendi alanlarında eşsiz bir yaklaşım sunmaktadır. Pam Wedgwood “European Piano Teachers’ Association - Avrupa Piyano Öğretmenleri Derneği” için İngiltere’de çok sayıda çalışmalık düzenlemiştir. Sanatçının yapığı atölye çalışmaları Singapur, Malezya, Avustralya ve Yeni Zelanda gibi çok uzak coğrafyalardaki küğcülere de ilham kaynağı olmuştur. Sanatçı artık tamamen bağdamaya ve öğretmenliğe konsantre olmuştur.

Wehmut:

(Alm.) Melankoli, hüzün.

Wehmütig:

(Alm.) Hüzünlü. Acıklı, merhametkar. Melankolik.

Weich:

(Alm.) Yumuşak, şefkatle. Hoş, tatlı. Pürüzsüz.

Weichheit:

(Alm.) Yumuşaklık, şefkat.

Weichherzig:

(Alm.) Duygu, şefkat. Müşfik olma hali.

Weichlich:

(Alm.) Yumuşak, şefkatli.

\ Weidner, Herb:

1963 yılında Regensburg’da dünyaya geldi. Piyano eğitimi aldı ve bağdama çalışmalarına 2011 yılında başladı. Bu tarihten itibaren sürekli olarak eser üretmektedir. Herb Weidner küğ yaratısı oluşturmayı sevdiği için bağdamayı sürdürdüğünü belirtmektedir.

Well-Tempered Clavier, The:

İngilizce olup, Almanca’da “Das Wohltempierte Clavier”in karşılığıdır. Türkçe’ye “İyi Yedirimli Elçin” olarak çevirmek olanaklıdır. (Bkz: İyi Yedirimli Elçin)

\ Wembley Stadyumu:

Yalnızca İngiltere’nin değil, dünyanın en önemli ve güzel stadlarından birisi olan “Wembley Stadyumu”, 28 Nisan 1923 tarihinde kapılarını açmıştır. 90 bin kişilik kapasitesi olan bu stadyum önemli tarihsel olaylara tanıklık etmiştir. Bu kapasitesi ile Avrupa’da en büyük ikinci stadyum olma özelliğini elde eden “Wembley”de günümüze dek en yüksek seyirci toplama rekoru ABD’li popüler küğ ırlağanı Michael Jackson’a ait olmuştur. Jackson, 1988 yılında “Bad World Tour” kapsamında bu stadyumda verdiği 7 dinletide 504.000 seyirciye ulaşarak futbol takımlarını geride bırakmış ve erişilmesi çok güç bir rekora imza atmıştır.

Wenig:

(Alm.) Az, biraz. Bir parça.

Wenige:

(Alm.) Birkaç.

Weniger:

(Alm.) Daha az, azıcık.

Wenigste:

(Alm.) En az.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5856459
Online Ziyaretçi Sayısı:5
Bugünlük Ziyaret :521

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.