Cl

\ Clarigood Dördülü:

Fotoğrafa göre soldan sağa Christian Debauve, Alexandra Satkin, Antonio Sapere ve Vincenzo Casale tarafından kurulmuş bir gruptur.

\ Clarkson, Lana:

Tam adıyla Lana Jean Clarkson. 5 Nisan 1962 tarihinde Long Beach, Kaliforniya’da dünyaya gelen ABD’li oyuncu ve model. Sahne yaşamına 1982 yılında başladı. İlk filmi “Häftigt Drag i Plugget - Fişi Soğuk Çekin” oldu. 1983 yılında iki filmde birden görüyoruz: “Deathstalker - Ölüm Avcısı” ve “Scarface - Yaralı Yüz”. Sanatçı 1984 yılında “Kara Şimşek” isimli dizide bir bölümde yer aldı. 1985 yılında “Barbarian Queen - Barbarların Kraliçesi”nden sonra çekilen 1987 yılı yapımı “Amazon Women on the Moon - Aydaki Amazon Kadınları” adlı fimdeki başarılı oyunculuğu ile tanındı. Genç oyuncunun ölüm tarihi 3 Şubat 2002 olup yapımcı sevgilisi Phil Spector’un malikanesinin bulunduğu “Los Angeles County” (Kaliforniya)’de yaşama gözlerini kapatmıştır. Spector, oyuncu sevgilisi Lana Clarkson’un kaza ile elindeki silahın ateş alması sonucu öldüğünü savunmuşsa da yapılan yargılama sonucu hapis cezası almıştır.

Clarkson, Lana Jean:

Bkz.: Clarkson, Lana.

\ Clay, Frederic:

İngiliz bağdar. 3 Ağustos 1838 tarihinde Paris’te doğdu ve 24 Kasım 1889 İngiltere’nin Marlow kentinde sonsuzluğa göç etti. Molique ile çalıştı ve daha sonra Leipzig’e geçerek Hauptmann’dan dersler aldı. Çok sayıda başarılı hafif operalar, kolay dinlenilir küğler yazdı, iki kantat bağdadı. Bağdar en çok kulağa hoş gelen ezgileriyle tanınmaktadır, özellikle “Lalla Rookh” kantatından “I’ll Sing Thee Songs of Araby” parçası ve “The Sands of Dee” balladı ile pek meşhur olmuştur.

Clup Cha Cha:

Amerikan biçemi “Cha Cha” 1950 sonları ile 1960 başlarında popüler olmaya başladı. Bir Küba kırını olarak enerjik bir tempoya sahiptir. İngilizler tarafından geliştirilen uluslararası “Cha Cha”dan farkı, kırınmanın sol ayakla öne başlaması ve elementlerinin farklı olarak adlandırılmasıdır.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:6071102
Online Ziyaretçi Sayısı:16
Bugünlük Ziyaret :279

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.