10–14 Haziran 2009 Tekirdağ 45. Kiraz Festivali

Tekirdağ 45. Kiraz Festivali Tanıtım İzlencesi

06 Haziran 2009 Cumartesi

Saat : 12.00
Yer : Kadıköy Meydanı

Saat : 14.30
Yer : Beşiktaş İskele Meydanı

1. Gün : 10 Haziran 2009 Çarşamba

a) Donanma Gemilerinin Şehrimizi Ziyareti
Saat : 10.00
Yer : Tekirdağ Limanı

- Halk Oyunları Gösterisi (Tekirdağ Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Folklor Ekibi)

b) Kiraz Festivali'nin Doğduğu Yer: Naip Köyünde Açılış
Saat : 13.00
Yer : Naip Köyü

- Tekirdağ Belediyesi Mehter Takımı Gösterisi
- Halkoyunları Gösterileri

c) Kortej
Saat : 17.00
Yer : Endüstri Meslek Lisesi Önü

Kortej Oluşumu
• Bayrak-Flama Grubu
• Kamu Kurum ve Kuruluşları
• Festival Gelini Arabası
• Kiraz Sepetli Öğrenciler
• Ziçev Öğrencileri
• Belediye Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
• Tekirdağ Sakatlar Derneği
• Animasyon Ekibi
• İzci Grubu
• Kent Konseyi (Çocuk - Gençlik - Kadın Meclisi)
• Sivil Toplum Kuruluşları ve Tekirdağ Halkı
• Tekirdağ Davul-Zurna Ekibi
• Hayrabolu Davul-Zurna Ekibi
• Okullar ve Gösteri Ekipleri
• Rakoczi'nin askerleri
Yurtdışından Katılan Halk Oyunları Ekipleri
• Bulgaristan Stara Zagora Halk Oyunları Ekibi
• Güney Kore Pyoungteak Halk Dansları Ekibi
• Macaristan Kecskemet Modern Dans Ekibi
• Yunanistan Messini Halk Oyunları Ekibi
• Yunanistan İskeçe Halk Oyunları Ekibi
• Kosova Mamuşa Halk Oyunları Ekibi
Yurtiçinden Katılan Halkoyunları Ekipleri
• Manisa Soma Halk Oyunları Ekibi
• Üsküdar Karadeniz Halk Oyunları Ekibi
• Kadıköy Halk Eğitim Kafkas Halk Oyunları Ekibi
• Lüleburgaz Ritim Gurubu
• Bursa Uludağ Üniversitesi Halk Oyunları Ekibi
• Tekirdağ Belediyesi Halk Oyunları Ekibi

d) Açılış Töreni
Saat : 18.00
Yer : Atatürk Anıtı

- Çelenk Sunma Töreni
- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
- Açılış Konuşmaları

e) Halk Oyunları Gösterileri
Saat : 19.00
Yer : Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)

f) Müzik Şöleni
Saat : 19.00
Yer : Sahil Konser Alanı
• DJ Mustafa Karadayı
• DJ Murat Uncuoğlu
• Halkoyunları Gösterileri

g) Halk Oyunları Gösterisi
Saat : 20.00
Yer : Sahil Konser Alanı

h) Fener Alayı (Balıkçı Motorları Gösterileri)
Saat : 21.00
Yer : Sahil

ı) Gece Konserleri
Saat : 21.00
Yer : Sahil Konser Alanı

• Lazer ve Havai Fişek Gösterisi

• Konser
Sunucu

- Ece Erken
Sanatçılar
- Zeynep Dizdar
- Emre Aydın

2. Gün: 11 Haziran 2009 Perşembe

a) VII. Macar Günü Etkinlikleri

"Türkiye'de Macar İzleri" Sergisi
Saat : 11.00
Yer : Tekira AVM

- Konuşmalar
- Halk Oyunları Gösterisi

Rakoczi Caddesi Açılışı
Saat : 12.00
Yer : Rakoczi Müzesi Önü

- Konuşmalar
- Halk Oyunları Gösterisi

b) Küğ Şöleni
Saat : 15.00
Yer : Sahil Konser Alanı

• DJ Mustafa Karadayı
• DJ Murat Uncuoğlu

c) Panel - Kiraz Üretimi (Alara Tarım)
Konuşmacı: Ziraat Mühendisi Hakan Yıldız
Saat : 17.00
Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

d) Tekirdağ Belediyesi Mehter Takımı Gösterisi
Saat : 17.00
Yer : Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)

e) Cumhuriyet Kitapları İmza Günü (Ümit Zileli-Şükran Soner)
Saat : 18.00
Yer : Sahil Cumhuriyet Standı

f) Halk Oyunları Meydan Gösterileri
Saat : 18.00
Yer : - Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)
        - Köprübaşı
Saat : 19.30
Yer : Kolordu Caddesi

g) Sokak Basketbol Turnuvası
Saat : 19.00
Yer : Sahil

h) Halk Oyunları Gösterisi
Saat : 19.00
Yer : Sahil Konser Alanı

ı) Gece Konserleri
Saat : 21.00
Yer : Sahil Konser Alanı

* Lazer ve Havai Fişek Gösterisi

* Konser
Sunucu :
- Ece Erken
Sanatçılar:
- Yusuf Güney
- Rafet El Roman

3. Gün: 12 Haziran 2009 Cuma

a) Satranç Turnuvası
Saat : 10.00
Yer : Belediye Gençlik Merkezi (Yeni Sanayi Yolu)

b) Marmara Yelken Şampiyonası
Saat : 11.00
Yer : Sahil Yelken Kulübü

c) Şairler Şöleni
Saat : 14.00
Yer : Belediye Kültür Merkezi

d) Müzik Şöleni
- DJ Mustafa Karadayı
- DJ Murat Uncuoğlu

Saat : 15.00
Yer : Sahil Konser Alanı

e) Panel: (Girişimcilik) Kosgeb

Konuşmacılar:
Kobi Uzmanı: Bedri Döngel
Kobi Uzman Yard.: Gülden Uslu
Saat : 17.00
Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

f) Heyamola Yayınları İmza Günü
Tekirdağ Mavi Gözlü Kent: Öksel Demir
Saat : 18.00
Yer : Sahil Heyamola Kitapları Standı

g) Halk Oyunları Meydan Gösterileri
Saat : 18.00
Yer : - Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)
        - Altınova

h) Kiraz Yarışması
Saat : 19.00
Yer : Açık Hava Tiyatrosu (Amfi Tiyatro)
        Halk Oyunları Gösterileri (ZİÇEV)

ı) Sokak Basketbol Turnuvası
Saat : 19.00
Yer : Sahil

i) Gece Konserleri
Saat : 21.00
Yer : Sahil Konser Alanı

* Lazer ve Havai Fişek Gösterisi

* Konser
Sunucu

- Ece Erken
Sanatçılar
- Sıla
- Ferhat Göçer

4. Gün: 13 Haziran 2009 Cumartesi

a) Başpehlivan Tekirdağlı Hüseyin Adına Yağlı Güreşler

1) Çelenk Sunma
Saat : 10.00
Yer : Tekirdağlı Hüseyin Pehlivan Anıtı

2) Yağlı Güreşler
Saat : 11.00
Yer : – Sahil Güreş Alanı (Amfi Tiyatro Altı)
        – Halk Oyunları Gösterileri

b) Marmara Yelken Şampiyonası
Saat : 11.00
Yer : Sahil Yelken Kulübü

c) İmza Günü (Alev Coşkun - Öner Yağcı)
Saat : 16.30
Yer : Sahil Cumhuriyet Standı

d) Panel: (Dış Ticaret) Abigem
Konuşmacı: Serkan Ünverdi
Saat : 17.00
Yer : Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu

e) Türk Hava Kurumu Paraşüt Gösterileri
Saat : 18.00
Yer : Sahil Yat Limanı (Amfi Tiyatro Altı)

f) Halk Oyunları Meydan Gösterileri
Saat : 18.00
Yer : - Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)
        - Çiftlikönü
        - Değirmenaltı

g) Sokak Basketbol Turnuvası
Saat : 19.00
Yer : Sahil Basketbol Alanı

h) Halk Oyunları Gösterisi
Saat : 19.00
Yer : Sahil Konser Alanı

ı) Gece Konserleri
Saat : 21.00
Yer : Sahil Konser Alanı

* Lazer ve Havai Fişek Gösterisi

* Konser

Sunucu
- Ece Erken
Sanatçılar
- Ziynet Sali
- MFÖ

5. Gün: 14 Haziran 2009 Pazar

a) Avcıbaşı Kupası Trap Müsabakaları
Saat : 10.00
Yer : 75. Yıl Spor Tesisleri Atış Poligonu

b) Marmara Yelken Şampiyonası
Saat : 11.00
Yer : Sahil Yelken Kulübü

c) Briç Turnuvası
Saat :
13.00
Yer : Arzum Öğretmenevi (Kumbağ)

d) Bahçe Satrancı (Gösteri Maçı)
Saat :
16.00
Yer : Zübeyde Hanım Parkı (Tuğlalı Park)

e) Söyleşi (Türk Tiyatrosu)
Saat :
16.00
Yer : Belediye Kültür Merkezi

f) Tiyatro (Namık Kemal Bölge Tiyatrosu)
Saat :
17.00
Yer : Belediye Kültür Merkezi

g) Marmara Yelken Şampiyonası Ödül Töreni
Saat :
17.00
Yer : Sahil Yelken Kulübü

h) Şöhretler Karması Futbol Karşılaşması
Saat :
18.00
Yer : Namık Kemal Stadyumu

ı) Panel (Marmara Denizi)
Konuşmacılar:

Prof. Dr. Dinçer Gülen
Hidrobiyolog Levent Artüz
Saat : 20.00
Yer : Sahil Liman




Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5730299
Online Ziyaretçi Sayısı:7
Bugünlük Ziyaret :421

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.