07.12.2017 / Bayraklı'da Gençler Müzikle El Ele


     İzmir’in dezavantajlı bölgelerinden olan "Bayraklı İlçesi"
ndeki "Ticaret Borsası Ortaokulu"nda öğrenim gören 14 yaşındaki gençler, "Gençler Müzikle El Ele" projesi ile müzikal bir yolculuğa çıktılar.


1

 

     Uzun yıllardır yurt içi ve dışında pek çok eğitim ve kültür projesi gerçekleştiren korno sanatçısı Zafer Yümlü tarafından gerçekleştirilen proje, İzmir’de “Kültür ve Turizm Bakanlığı”nın “GENÇ-DES” programı kapsamında sağladığı maddi destek ile “Bayraklı Bölgesi”ndeki bir okulda gerçekleştirilen ilk proje oldu.

2

 

     Yümlü, proje kapsamında okula bir piyano alındığını, “İzmir Quartet” grubu ve keman sanatçısı Tuğrul Göğüş’ün öğrencilere, dünyaca ünlü klasik müzik bestecilerinin ve Türk bestecilerinin Anadolu motifleri ile zenginleştirilmiş eserlerinden örneklerin yer aldığı iki konser verdiğini belirtti.

3

 

     Gençler, projedeki “Klasik Batı Müziği Sanatçıları ve Bestecileri”, “Klasik Batı Müziği Enstrümanlarını Tanıyalım”, Çoksesli Müzik Nedir?” vb. konular hakkındaki seminer sunumları sayesinde kültürel müzik zenginliği hakkında da bilgi sahibi oldular. Sanat workshop etkinliğinde de çeşitli aksesuar ve malzemeleri kullanarak müzik enstrümanları yaptılar, müzikal objeler tasarladılar. Birbirinden değişik ve eğitici bu sanat çalışmaları sayesinde, hem keyifli saatler geçirdiler hem de birbirinden orijinal sanat eserleri ürettiler.

Yümlü, Zafer

     İzmir - 07.12.2017, Perşembe
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5730343
Online Ziyaretçi Sayısı:4
Bugünlük Ziyaret :431

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.