28.10.2010 / Üstün Akmen - Yüzde 100 Tiyatro


    
Yazarı tarafından, 62. sanat yılında büyük bir “yıldız”a, Yıldız Kenter’e adanmış olan bu kitapta 2009-2010 sezonunda izlenmiş, eleştirilmiş, değerlendirilmiş, yorum eklenmiş opera, bale ve tiyatro eserlerinden seçilmiş 100 adedi yer almaktadır.

 

     Ahmet Levendoğlu, Ali Poyrazoğlu, Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Prof. Dr. Dikmen Gürün, Genco Erkal, Prof. Mesut İktu, Refik Erduran, Seçkin Selvi, Prof. Dr. Sevda Şener, Tamer Levent, Tomris Çetinel, Tuncay Özinel, Tuncer Cücenoğlu, Yakup Çartık ve Yıldız Kenter gibi sahne sanatlarının ustalarıysa Üstün Akmen’in eleştiriye açık, içtenlikli ve incelikli kişiliğine ayrı ayrı ve hep birlikte uyum sağlıyorlar. Uyum sağlıyorlar ve tüm olanaksızlıklara, engel(leme)lere karşın etkinliğini yoğunlukla sürdürmeyi becerebilen (ağırlıklı olarak) tiyatromuz ortamında, kısa zamanda ön plandaki eleştirmenlerimiz arasına girmekle kalmayıp, olabildiğince çok oyun izleme/değerlendirme sorumluluğunda da ön sırayı kapan ve yıllardır yerini kimselere bırakmayan, uğraşının doğal uzantısı olarak ödül seçici kurullarında da yer alan; kurul üyelikleri ve başkanlıklarını da yapan, çalışkan, üretken ve sorumlu bir tiyatro insanı kimliğini gün geçtikçe pekiştiren Üstün Akmen’in eleştirmenliğini inceliyorlar.

 

     Bir sezonun 100 oyununun değerlendirmesini toplu olarak bulmak Türkiye’de bir ilki oluşturuyor.

 

     “Yüzde 100 Tiyatro”; tiyatro, opera, bale sanatçıları, meraklıları, eğitim alanları için mükemmel bir kaynak olarak “Mitos-Boyut” tarafından yayımlanmıştır.

Üstün Akmen - % 100 Tiyatro
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5744018
Online Ziyaretçi Sayısı:25
Bugünlük Ziyaret :914

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.