26.04.2015 / Levent Kırca - Merhumu Nasıl Bilirdiniz?


    
……………………………………………………


     Yersen


     Bir reklam filmi gibi giriyor onun bunun arasına... Çanakkale’yi geçilmez kılan sayısız şehidin yattığı Cumhuriyet’i bize armağan eden şehitlerimizin kabristanında sırf seçim yatırımı olsun diye çekilmiş bir film. Cumhurbaşkanımız ellerini açmış, şehitlerimize bütün haşmetiyle dikilip dua ediyor. Yıkmaya çalıştığı Cumhuriyet. TC’lerin kalktığı günlerde, bayrakların indirildiği, Atatürk’ün her açıdan yok sayıldığı bu günlerde seçim öncesi belki de son kez dalgalanıyor bayrağımız. Haşmetmeap iliklemiş paltosunu, dikilmiş Cumhuriyet şehitlerinin tepesine dualama yapıyor. Onların kurduğu Cumhuriyeti yıkmak için onları kullanıyor. Spekülasyonların önünü kesmece. Öyle ya, ya tutarsa... İnşallah bu kez tutmaz.


     Sarhoşum Gel Beni Al


     Filmin çekimlerini geçen gün alkışlar arasında bitirdik. Ağustos ayında vizyona girecek. Çoluk çocuk mizah nasıl olurmuş görsün.


     Turne


     Tiyatrolar sezonu kapattığı halde bizim 12 ödüllü oyunumuz “Dımdızlak” cuma, cumartesi ve pazar oynamaya devam ediyor. Herhalde önümüzdeki hafta biz de “son” yaparız. Hala görmeyen varsa duyurulur. 301. oyunumuzu oynuyoruz. Çatlamak isteyenlere duyurulur. Bir duyuru daha var. Antalya turnesinde AKP’li belediye bize oynayacak salon vermediği için düğün salonunda oynayacağım. Yani Antalya’da AKP sayesinde düğünümüz var!


     Rahmi Turan’a Teşekkür


     Duayen gazeteci Rahmi ağabey başıma gelenleri yazarak beni sahiplendi. “Dımdızlak”tan övgüyle söz eden Turan’ın ellerinden, kaleminden öpüyorum.


     Demokrasi Gecekondusu


     Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gezi olaylarını desteklediğim için yıllardır gelenekselleşmiş “özel tiyatrolara devlet desteğini” tiyatroma vermediğini hatırlatmak isterim. Ayrıca tarafıma ve tiyatroma açtığı davalara girip çıkmaktayım. Sayın Süleyman Demirel tarafından verilmiş “Devlet Sanatçısı” unvanımın da geri alındığını hatırlatmalıyım. Sanat hayatımda 50. yılımı kutladığım bu günlerde, bu yaklaşımın bana 50. yıl onur madalyası olduğunu beyan ederim. Halkın sevgisi ve teveccühü, en büyük ödüldür. Bundan 25 yıl önce oynadığım “Demokrasi Apartmanı” isimli skeci, 4 milyon kişi izlemiştir. Bence en büyük cevaptır.


     Aydınlık Gazetesi - 26.04.2015, Pazar
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:3478588
Online Ziyaretçi Sayısı:6
Bugünlük Ziyaret :525

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.