16.12.2017 / Doğu Perinçek - Geleceği Kartal Gözüyle Görmek


     29 Kasım 2017 günü Beijing’te öğlen yemeğinde Çin Halk Cumhuriyeti’nin Ankara’da görev yapmış büyükelçileriyle ve başkonsoloslarıyla birlikteydik. Onlar Türkiye’nin dostlarıdır. Beijing’e her ziyaretimde buluşur ve gelişmelerle ilgili görüşlerini öğrenirim. Aramızda uzun yıllara dayanan bir arkadaşlık var. Bizi her zaman doğru bilgilendirmişlerdir. Bejing’in o meşhur ördek lokantasında buluştuk ve sıcak bir ortamda dünyayı, Çin’i ve Türkiye’yi konuştuk.

 

     ……………………………………………………………

 

     Çin’in Tanrısı Çocuk

 

     Çin’de insanların her yaşta spora ve sanata ilgilerini sürdürmeleri Çin Devriminin önemli kazanımları arasında. Çin, çocuğa verdiği önemle kendisine umutlu bir gelecek kuruyor, yaşlılara verdiği önemle de tecrübeyi gelecek kuşaklara taşıyor.

 

     ……………………………………………………………

 

     8-9-10 Aralık günleri Fransa’da Lyon yakınlarında Vatan Partisi Ali Özdemir Parti Okulu’nda görevimizi yerine getirdik ve 11 Aralık akşamı yurdumuza döndük. Ali Özdemir Parti Okulu’nda özellikle Beyhan Yıldırım, Ali Mercan, Ali Rıza Taşdelen, Musa Dursun ve piyanist Kemal Cem Yılmaz arkadaşlarımızın Almanya, Fransa, İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerindeki ekonomik ve siyasal gelişmeler konusundaki bilgilendirmelerinden çok şey öğrendim. Sizlere de aktaracağım.

 

     ……………………………………………………………


     Aydınlık Gazetesi - 16.12.2017, Cumartesi
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:4549504
Online Ziyaretçi Sayısı:17
Bugünlük Ziyaret :206

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.