08.10.2010 / Elif Ergu - Kızlarımız Okuyor

     Sümeyye masada tam karşımda oturuyor. Batman’dan gelmiş İstanbul’a. “Feriye Lokantası”nda Boğaz’a karşı sohbet ediyoruz. Biraz utangaç, sesi az çıkıyor. “Cheetos Gelişim Merkezleri”ni duydunuz mu bilmiyorum. “PepsiCo” bünyesinde “Frito Lay Türkiye”de kız çocuklarının okullaşması için bir süredir çalışmalar yürütüyor. Sümeyye de o kızlardan biri. “Senin hayatında ne değişti bu projeyle?” diye soruyorum. “Resim yeteneğimi keşfettim” diyor.

     ………………………..

     Fahriye gitarla tanışmış “Cheetos Gelişim Merkezleri”nde. Şimdi yazdığı şiirleri besteliyor. Bize yazdığı şiirleri okuyor. Seher Ece her gün Silvan’da dersaneye gittiğini, bir gün bir komşularının babasına, “Senin kız her gün giyinip kuşanıp bir yerlere gidiyor” diye laf ettiğini söylüyor.

     “Kızlarımız Okuyor Projesi” kız öğrencilerin eğitim hayatlarına destek vermek için başlatılmış bir proje. Şirket çalışanlarının katkılarıyla oluşturulan bir fon var. Bu proje kapsamında maddi sıkıntı yaşayan ailelerin başarılı kızlarının 14 yaşından sonra her türlü ihtiyaçları karşılanıyor.

     Gazete Vatan – 08.10.2010, Cuma
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5744192
Online Ziyaretçi Sayısı:28
Bugünlük Ziyaret :956

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.