03.02.2011 / Buket Aşçı - Coen Kardeşler Oscar'a Sürüyor

     ………………………………..

     Armağan Çağlayan Tiyatro Sahnesinde!

     “Büyük İkramiye” bu sezonun yeni oyunlarından... Oyuncuları Celal Kadri Kınoğlu, Suzan Aksoy, Pelin Ermiş, Yılmaz Sütçü ve Armağan Çağlayan... Oyun, bir işçi ailesine büyük ikramiyenin çıkmasıyla birlikte değişen hayatlarını, sınıf atlama çabalarını konu alıyor.

     Büyük ikramiyeyi kazanan aile, önce hayatlarını değiştirmiyor. Aynı evde, aynı kanepede, aynı halı üzerinde hayatlarını sürdürmeyi tercih ediyorlar. Taa ki, evin kızı bir “ikoncan” olmak isteyene kadar... İşte bunun üzerine evin babası da biricik kızının bu dileğini yerine getirmek için, bu konuda verdiği derslerle ünlü olan Armağan Çağlayan’ı kaçırıyor... Böylece bizler de ailenin sınıf atlama çabasını ve atlarken yitirdiği değerleri izlemeye başlıyoruz.

     Şayet Armağan Çağlayan’ın sivri dilli espirilerini seviyorsanız, “Büyük İkramiye” size en azından bir amorti vaad ediyor.

     ***

     Jazz Geceleri!

     Jazz seviyorsanız, “Elite World İstanbul Hotel” bünyesindeki “Jazz Company” size keyifli bir gece yaşatalibir. Her cuma ve cumartesi gecesi 22.00-01.00 saatleri arasında canlı müzik dinletileri, dinleyenleri Jazz’ın sürprizli ve buğulu dünyasında keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Ben Frank Sinatra gecesine katıldım ve büyük keyif aldım... İlhami Gencer sevenler ise bu akşamki programı kaçırmasın, yarın gece ise Funda Sezer’le “Latin Jazz Trio” var... İlhami Gencer’in 14 Şubat gecesi için hazırladığı “Sevgililer Günü Özel Programı” içinse şimdiden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederim.

     ***

     Büyük Şef Cem Yılmaz Tekrar Sahnede!

     Geçen yıl Cem Yılmaz’ın yönetiminde özel bir konser veren “Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası”nın biletleri 10 Şubat’ta satışa çıkıyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da konserden elde edilecek gelirle, genç yeteneklerin klasik müzik alanında yurtdışında eğitim görmelerine katkı sağlanacak. 10 Mart akşamı gerçekleşecek olan konseri 65 yaş üstü, öğretim görevlisi ve öğrenciler yüzde 10 indirimli izleyebilecekler. (Bilet fiyatları: 50- 500 TL. arasında.)

     Gazete Vatan - 03.02.2011, Perşembe
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5744121
Online Ziyaretçi Sayısı:28
Bugünlük Ziyaret :941

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.