13.02.2012 / Elif Ergu - Yooistanbul'un Yüzde 50'si Satıldı

     ……………………………………………

     “Abdi İbrahim”in “Van Gogh”u Diğer Şirketlere Örnek Olsun

     Türkiye’nin önde gelen ilaç şirketi “Abdi İbrahim” bu yıl 100’üncü yılını kutluyor. Geçen hafta Perşembe akşamı “Abdi İbrahim”in daveti vardı. Öncelikle yazmak isterim. Türkiye’de 100 yılı geride bırakmak ve başarı çıtasını yükselten bir şirket olmak gerçek bir başarı öyküsü.

     Pazar lideri “Abdi İbrahim” bu başarısını heyecan verici bir biçimde kutladı. “Van Gogh Alive” sergisi “Abdi İbrahim Ailesi” tarafından Türkiye’ye getirildi. Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın yaptığı sergi dünya prömiyerini Singapur’da yapmış.

     Özelliği de şu; bu sergide modern teknoloji dahi ressamın eserlerini kucaklıyor, görsel bir şova dönüştürüyor. Tablolarla birlikte ressamın duygularını bize hissettiren 3 binin üzerinde imaj duvarlara, yere klasik müzik eşliğinde yansıtılarak serginin ötesine geçiliyor. Sergi, “Van Gogh Vakfı”nın yönlendirmesiyle “Grande Exhibitions Avusturalya” tarafından tasarlanmış. “dDf” de (Dream Design Factory) bu organizasyonun proje danışmanlığını üstlendi. “Ünite İletişim”den Ercüment Şener’in verdiği bilgiye göre, davete kar yağışına rağmen 1.200 kişi katıldı...

     Ayçiçekleri arasında koşup, yeşilliklerde dinlenmek, buğday tarlalarından, bahar dallarına konmak, trenle uzun bir yolculuğa çıkmak, kulağınıza gelen hoş seslerle hayal kurmak ve herşeyden önemlisi dahi sanatçının iç sesini dile getirdiği mektuplarını okumak ve duygularını yansıttığı resimlerinin içine girmek için sergiyi ziyaret edin.

     Yurtdışında bu serginin sergilendiği alanlara banklar konuluyormuş, davet çok kalabalık olduğu için bunu başarmak mümkün değildi ama önümüzdeki günler de sanırım salonda böyle bir imkan da olacak...

     İnsan uzun uzun bakmak istiyor... Umarım “Abdi İbrahim” diğer şirketlere de bu anlamda yol açmış, örnek olmuş olur. 15 Mayıs 2012’ye kadar “Antrepo 3-Karaköy”de sergiyi gezebilirsiniz. Daha sonra sergi Ankara’ya da gidecek.

     Halis-Arzu Komili, Emin Hitay, Revna Demirören, Abdürrahim Albayrak, Derin Mermerci, Tansa Ekşioğlu, İnci Aksoy, Yaman Törüner, Beyhan Şimşek, Melkan-Murat Tabanlıoğlu, Taha Tatlıcı, Özcan-Aylin Tahincioğlu, Ali Ustay, Esra Ekmekçi, Arhan-Evren Kayar, Mustafa Taviloğlu davete katılanlar arasındaydı.

     Gazete Vatan - 13.02.2012, Pazartesi
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5744086
Online Ziyaretçi Sayısı:26
Bugünlük Ziyaret :930

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.