03.02.2013 / Ruhat Mengi - Generaller Suçlu Değilse Subaylar Suçlu mu?


     ………………………………………………


     Ölümsüz Olabilmek!


     Bunu başaran çok az insan var, kimler geliyor, kimler geçiyor ama “unutulmaz” olarak kalabilenler parmakla sayılı.. Hele anısının hala yaşıyormuşçasına taze tutulduğu, sesi ve başarılarının bugün gibi hissedildiği Barış Manço gibi toplum kahramanları çok daha sayılı..


     Tanımaktan, O’nunla aile dostu, arkadaş olarak da uzun yılları paylaşma şansına sahip olmaktan büyük mutluluk duyduğum değerli sanatçı (bana göre gerçek bir bilge) sevgili Barış Manço aramızdan ayrılışının 14’üncü yılında toplantılarla, törenlerle, O’nun için yapılan tişörtler, takılar, yapılan TV ve radyo programları, çalınan şarkılarıyla anılıyor.


     1 Şubat Cuma akşamı Moda’da, Barış’ın da çok sevdiği köşkte eşi Lale, oğulları Doğukan ve Batıkan’ın da katıldığı ve iğne atsanız yere düşmeyecek anma programında “Osmanlı Takı” tarafından yapılan “Barış’ın kullandığı takılar” da tanıtılmış ve çok beğenilmiş. Ben ise son iki gündür üzerimde “Coton” firmasının yaptığı, siyah-gri renklerde gerçekten harika bir Barış Manço tişörtüyle dolaşıyorum. Siyah tül ve taşların da kullanıldığı, gece gündüz giyilebilecek şıklıkta tişörtler yapmışlar.


     Bu sabah Kadıköy’den kalkacak vapur Kanlıca’ya gidecek ve orada, kabri başında da Barış Manço dualarla anılacak.. Barış severlere duyurmayı görev bilirim. Sevgili arkadaşım nurlar içinde yatsın!


     Gazete Vatan - 03.02.2013, Pazar
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:4549602
Online Ziyaretçi Sayısı:8
Bugünlük Ziyaret :224

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.