Ço

\ Çobanoğlu, Hande:

1972  yılında Ankara’da  doğdu. 1995 yılında “Gazi Üniversitesi Müzik Eğitimi Bölümü”nü bitirdi. İlk tayin olduğu yer olan Mersin’de 15 yıldır öğretmenlik yapmaktadır.

Çoğaltma bağı:

Aynı çizgi üzerinde (veya aralıkta) bulunan, ancak süreleri aynı ya da farklı olan notaları bağlamakta kullanılan bağ işareti. Farklı ölçülerde yer alıp da birbirlerine aynı aralık mesafesinde bulunan notaları uzatmak amacıyla kullanılan bağ şekli. Aynı yükseklikte, fakat farklı ölçülerde yer alan notaları bağlar ve bunların sürelerinin toplamı kadar bir uzunluk elde etmeye yol açar. Bkz. Ezgi bağı. (İng.) Tie.

Çoğaltma Bağı

\ Çoğulu, Tolgahan:

1978 yılında Ankara’da doğdu. Klasik gitar eğitimine oniki yaşında başladı. 1996 yılında “Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü”ne girdi. 1996–2001 yılları arasında “Boğaziçi Üniversitesi Folklor Kulübü”nde Ayhan Akkaya ile flamenko ve klasik gitar eğitimini sürdürdü ve birçok dinleti verdi. 2001 yılında “İstanbul Teknik Üniversitesi Dr. Erol Üçer Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MİAM) Klasik Gitar Yüksek Lisans Programı”na kabul edildi. 2001–2006 yılları arasında burada Soner Egesel ve Bekir Küçükay ile çalışmalarını sürdürdü. “5. Lambesc Klasik Gitar Festivali”, “16. Estergon Klasik Gitar Festivali”, “16. Iserlohn Gitar Festivali” ve “1. Westfalian Guitar Spring” gitar festivallerinde ustalık sınıflarına katıldı ve bu festivallerin kapanış dinletilerinde yer aldı. Roland Dyens, Ricardo Moyano, Elena Papandreau, Thomas Müller Pering, Thomas Kirchhoff, Marco Meloni, Lily Afshar ve Jorge Cardoso gibi birçok gitaristin ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. 2007 yılında Erhan Birol ile beraber klasik gitar ikilisi “Duoist”i kurdu ve birçok yerde dinleti verdi. Tolgahan Çoğulu halen “İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi”nde doktora eğitimini sürdürmekte ve araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Ayrıca “Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu”nda (BGST) çalışmalarına devam etmektedir.

\ Çokamay, Bahadır:

1981 yılında Balıkesir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de, lise öğrenimini Ankara’da “Bando Okullar Komutanlığı”nda tamamladı. 2004 yılında “Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Üflemeli ve Vurmalı Çalgılar Ana Sanat Dalı Korno Sanat Dalı”nı bitirdi. 2013 yılında “Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans Programı”ndan mezun oldu. 2016 yılında aynı okulda “Sanatta Yeterlik” programını bitirdi. 2016 yılında bağdama alanındaki çalışmalarını değerlendirmek için “İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Ana Sanat Dalı”na girdi. Ayrıca 2019 yılından beri “Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Orkestra Şefliği Ana Sanat Dalı”nda orkestra yönetkenliği eğitimini devam ettirmektedir. 1999-2003 yılları arasında Edirne’de, 2003-2006 yılları arasında Uzunköprü’de, 2014-2017 yılları arasında Tekirdağ-Çorlu’daki askeri küğ kurumlarında, 2007-2008 yılları arasında “Ankara Armoni Mızıkası Komutanlığı”nda ve 2009-2014 yıllarında “Ankara Bando Okullar Komutanlığı”nda çalıcı ve öğretim elemanı olarak görev aldı.2018 yılında “Düzce Üniversitesi Sanat Tasarımı ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü”ne öğretim üyesi olarak atandı. 2020 yılından bu yana “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü”nde görevine devam eden Çokamay evli ve üç çocuk babasıdır. “Korno”, “Trompet”, “Tuba”, “Eşlik”, “Oda Küğü”, “Ses Eğitimi” “Türk Küğ Tarihi”, “Küğ Kültürü”, “Lisans Bitirme Tezi”, “Uyum Bilgisi”, “Türk Küğü Uyumu Bilgisi”, “Temel Küğ Bilgisi” ve “Kulak Eğitimi” yürüttüğü dersler arasındadır. Müzik kuramları, müzik bilim ve çalgı alanlarında ulusal ve uluslararası bilimsel toplantılarda bildirileri, hakemli dergilerde makaleleri, kitap bölümleri ve küğ kuramları alanlarında kitapları yayınlanmıştır.

\ Çoker, Can:

Ankara'da doğan sanatçı, 1972 yılında Metin Öğüt'ün öğrencisi olarak “Ankara Devlet Konservatuvarı”na girdi. 1982 yılında piyano bölümünden Mithat Fenmen'in öğrencisi olarak mezun oldu. “Budapeşte Liszt Müzik Akademisi”nde Istvan Lantos ve devlet bursu kazanarak gittiği “Londra Guildhall School of Music and Drama”da Prof. James Gibb ile çalıştı. “İskoçya Kraliyet Müzik Akademisi”nde Gusztav Fenyö'nün sınıfından “postgraduate” düzeyinde solistlik diploması aldı. Daha sonra “Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi”nde Ayşegül Sarıca, Ali Darmar ve Martin Berkofsky ile çalıştı. Almanya, İngiltere, İskoçya, Tayvan'da resitaller veren, oda küğü dinletilerine katılan sanatçı 1985'te “Beşinci Ulusal Müzik Yarışması Oda Müziği” dalında viyola sanatçısı Çetin Aydar'la birlikte birincilik, keman-piyano için “The Dunbar-Gerber” ödülü, “Debussy” ödülü, “Governor Recital” ödülü kazandı. 1995 yılında Alman bağdar Paul Hindemith'in 100.Doğum yılı nedeni ile “Mimesis Solistleri” ile birlikte “Siemens” sponsorluğunda ülkemizde ve Almanya'da bir dizi dinleti verdi. Bu dinletilerin ilki olan Ankara dinletisi CD olarak basıldı. 2002 yılı yazında ABD'nin Virginia eyaletinde Walter Hautzig ve Martin Berkofsky ile yapılan “ustalık kursu”na katılıp dinletiler verdi. Can Çoker halen “Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı”nda sanatçı öğretim elemanı olarak görev yapmakta, dinleti etkinliklerini sürdürmektedir.

\ ÇokFonik Koro:

2012’de kurulan “Çokfonik Koro”nun kökleri 1990 yılına dayanmaktadır. “Çukurova Üniversitesi” bünyesindeki polifonik koro mensubu arkadaşların yeniden bir araya gelmesiyle kurulmuştur. “Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı” eski öğretim üyesi Oğuz Öztürk yönetiminde çalışmalarına başlayan koro, 2013 yılından itibaren “Mersin Devlet Opera ve Balesi” koro yönetkeni Anıl Aydın ile yoluna devam etmektedir. Bünyesinde çeşitli yaş ve meslek gruplarından koristleri barındıran “ÇokFonik Koro”, amatör bir ruhla çalışmalarını sürdürmektedir. 2014’ten bu yana hazırlıkları süren dernekleşme çalışmaları sonucunda 2015 yılında “Adana ÇokFonik Müzik Derneği” adıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. “ÇokFonik Koro”nun katıldığı başlıca etkinlikler bu madde yazıya döküldüğü tarih itibarı ile (09.09.2015, Çarşamba) şunlardır:
2012 Adana, Tarihi Kız Lisesi Tanışma Dinletisi,
2013 Ankara, Türkiye Polifonik Korolar Şenliği - Koro Şef Uyum Ödülü, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Özendirme Ödülü,
2013 Mersin, Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği,
2013 Mersin, Türkiye Romatoloji Kongresi Kapanış Dinletisi,
2013 Adana, Adana Ekinfen Okulları Bahar Dinletisi,
2013 Adana, Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Mezuniyet Töreni Dinletisi,
2014 Hatay, Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, Mimar Sinan Yılı Kutlamaları,
2014 Adana, Adana Ekinfen Okulları Sonbahar Dinletisi,
2014 Adana, Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı,
2014 Mersin, Mersin Katolik Kilisesi Dinletisi,
2015 Adana, Seyhan Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Anma Programı,
2015 Adana, Nisan’da Adana’da Portakal Çiçeği Karnavalı,
2015 Mersin, Nevit Kodallı Polifonik Korolar Şenliği,
2015 Adana, Okyanus Koleji Bahar Şenliği,
2015 Adana, Çukurova Üniversitesi Bahar Şenliği,
2015 Ankara, Türkiye Polifonik Korolar Şenliği, Halk Müziği Yorumlamada Başarı Ödülü,
2015 İzmir, 1. Polifonik Korolar Şenliği, Müzikalite ve Müzikal Dinamiklerde Başarı Ödülü,
2015 Çanakkale, Çanakkale Korolar Festivali.
İlgilenen kişiler için koronun iletişim bilgileri:
info@cokfonik.com
www.cokfonik.com
www.facebook.com/cokfonik
www.instagram.com/cokfonik koro
www.youtube.com/cokfonik
www.vimeo.com/cokfonik
Yine bu yazının oluşturulduğu tarih itibarı ile koro üyeleri aşağıda ait oldukları ses gruplarına göre belirtilmiştir:
Soprano
Ayça Uğur - Dış Ticaret Uzmanı
Aygül Umay - İngilizce Öğretmeni
Derya Işıltan - Sınıf Öğretmeni
Fatma Pınar Torun - Okutman
Gökçe Güzeltürk - Avukat
İnci Günaydın - Astronomi ve Uzay Bilimleri Mühendisi
Nini Önözden - Ressam, Görsel Sanatlar Öğretmeni
Merve Emir - Öğrenci
Pınar Ateşoğlu - Gazeteci, Çevirmen
Tülin Umay - Biyolog
Yağmur Karakuş - Fizyoterapist
Alto
Ayşegül Kalağoğlu - Dış Ticaret Uzmanı
Cansu Doğramacı - Öğrenci
Dürrin Zeynep Konuralp - Radyo Programcısı
Eylem Kırbaş Özdemir - Mimar
Fidan Darçın - Mimar
Güzin Dinç - Bankacı
Helene Çan - Öğretim Görevlisi
Özlem Boğa - İngilizce Öğretmeni
Pınar Kaya Güvenç - Rölyef Sanatçısı
Serim Eker - Gayrımenkul Danışmanı
Ümit Kış - İşletmeci
Tenor
Agah Atıcı - Bankacı
Göksel Darçın - Grafik Tasarımcı
Alp Üçbudak - Dış Ticaret Uzmanı
Fikret Ötünç - Psikolojik Danışman
Murat Taşdemir - Bankacı
Toprak Karakuş - Öğrenci
Bas
Barış Boğa - Satış-Pazarlama Uzmanı
Bilgin Kış - İnşaat Mühendisi
Burak Pekçetin - İşletmeci
Ersel Işıltan - Doktor
Haydar Koçak - Satış-Pazarlama Uzmanı, Sanat Eğitmeni
Serhan Yüzer - İllüstratör
Tolga Çan - Öğretim Görevlisi

\ Çorlu Belediyesi Türk Sanat Musikisi Korosu:

Koro 2006 yılı Kasım ayında Belediye Başkanlığının teşvikiyle ve “Çorlu Şehir Kulübü” Başkanı Zafer Ataman’ın girişimleri, aynı zamanda “TRT” sanatçısı da olan koro yönetkeni Jülide Kudret Sezen’in katkılarıyla ilk etapta “Topluluk” olarak kuruldu.Yine 2007 yılının Haziran ayı başında yine Zafer Ataman ve Jülide Kudret Sezen Belediye Başkanlığına müracaat ederek bu topluluğa bir nitelik kazandırılması gerektiğini ifade ettiler. Bunun üzerine Belediye Başkanı Altan Ersin durumu meclisin onayına sundu. Meclise sunulan bu teklif kabul edilerek bu topluluk “Koro” olarak tescil edildi. Koro elemanlarının tamamı değişik meslek gruplarından olup amatör olarak koroya katkıda bulunmaktadırlar. Saz sanatçıları da aynı şekilde amatör olarak koroya devam etmektedirler. Koro kadrosunda Jülide Kudret Sezen (yönetken, küğ öğretmeni ve “TRT Ankara Radyosu” ses sanatçısı), Halit Tekinyılmaz (keman/emekli öğretmen), İslam Küçükcivan (klarinet/işçi), Sinan İstek (ud/memur), Mustafa Certel (kanun/tornacı), Nihat Çam (ritm saz/işçi), Emin Balcıoğlu (ritm saz/öğrenci), Uygar Çöltekin (tanbur/hukukçu) ve ses sanatçıları Gülhan Kahraman, Canan Nalbant, Figen Sarı, Gülten Eker, Hatice Müyesser, Hanife Işık, Nevin Öztürk, Nurcihan Güngördü, Özgür Balbay, Seçil Kıvırcık, Serpil Kıvırcık, Şerife Pulurluoğlu, Coşkun Tarı, Eşref Sözen, Hilmi Balkı, Köksal Pulurluoğlu, Subutay Aytaç, Serdar Sönmez, Zafer Ataman ve Zeynel Gürsoy gibi isimler bulunmaktadır.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5850682
Online Ziyaretçi Sayısı:16
Bugünlük Ziyaret :511

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.