Ot

\ Otacıoğlu, Sena Gürşen:

1975 yılında İstanbul’da doğdu. Piyano eğitimine 1980 yılında “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı”nda başladı. Bu kurumda Sibel Kutadgubilik ve Mehru Ensari ile piyano, Duygu Ünal ve Mine Mucur ile remileme ve uyum bilgisi, Ergican Saydam ile oda küğü, Özen Veziroğlu ile ilk okuma çalışmaları yaptı. 1997 yılında “Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı”nda lisans eğitmini tamamladı. Aynı yıl “İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Anabilim Dalı”ndan mezun oldu. 2002 yılında “Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü”nde yüksek lisans, 2005 yılında yine aynı kurumda doktora eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sürecinde Mari Barsamyan, yüksek lisans ve doktora eğitimi boyunca da Dilek Yonat Batıbay ile piyano çalışmalarına devam etti. 1997–1998 eğitim–öğretim yılından bu yana “Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı”nda öğretim görevlisi olarak görev yapmakta, eşlik, piyano ve öğretmenlik uygulaması derslerine girmektedir.

Otodidakt:

Kendi kendini yetiştirmiş kimse, otodidakt. Özöğrenimli. Kendibilgin, kendi kendine öğrenmiş kimse. Alm. Autodidakt, Fr. Autodidacte. Auto: Kendi ve Yun. Didaktikos: Öğretim kelimelerinin bireşimiyle oluşmuş bileşik bir kelimedir. Herhangi bir okula ya da eğitim sistemine bağlı olmaksızın kendi başına çalışarak, araştırarak, inceleyerek ve düşünerek gerçekleştirilen öğrenme yöntemi.

\ Ott, Wolfgang:

10 Ağustos 1943 tarihinde Güney Almanya’nın Ulm kentinde doğan Dr. Wolfgang Ott, ilk ve orta eğitimini Köln-Leverkusen’de yaptıktan sonra lisans ve yüksek lisans eğitimini “Aachen Teknik Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fizik Bölümü”nde tamamlamıştır. Bu üniversitede bir dönem bilimsel çalışmalar yaptıktan sonra doktorasını tamamlayan Ott, 1977-2008 yılları arasında “Köln Ren Akademisi”nde “Fizik ve Bilgisayar Teknikleri” alanında öğretim görevlisi olarak çalıştı. Küğe olan merakı okul yıllarında klasik gitar dersleriyle başlayan Ott, daha sonra yaylı çalgıları tercih etti. Eşiyle birlikte Avrupa, Asya, Latin Amerika ve Afrika’ya yaptığı sayısız yolculuklarda satın aldığı çalgılar, koleksiyonunun temelini oluşturdu. Koleksiyonundaki çalgıları açık artırmalardan satın aldıklarıyla genişletti. 1978 yılından bu yana Adelheid Ott ile evli olan Wolfgang Ott, Leverkusen’de yaşamakta olup yılın belli bir bölümünde Dalyan’da ikamet etmektedir. Kişisel çalgı koleksiyonunu "Afyon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı İbrahim Alimoğlu Çalgı Müzesi"ne bağışlamıştır.

Oturtum:

(Bkz. Besetzung) Bir küğsel yaratının seslendirilmesi için ses ve çalgıların görevlendiriliş düzeni.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5990872
Online Ziyaretçi Sayısı:21
Bugünlük Ziyaret :721

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.