Ve

Vecd:

Kendi seçimine bağlı olmadan, yani kendi elinde olmadan yapılan raks. İslamiyette ihtiyari olmadığı için, kendiliğinden gerçekleşen bu kırınma günah addedilmemekteydi.

Vecde gelmek:

Kendinden geçerek kırınmak, elinde olmadan raks etmek. İslamiyet açısından günah sayılmaz.

Veidhlín:

(İrlandaca) Keman.

Veraenderung:

(Alm.) Değiştirme. Varyant, variant, variyant, varyasyon, variasyon. Bkz. Alterasyon. Alteracion. Alteration. Altération. Alterazione. Varyant, variant, variyant, varyasyon, variasyon.

\ Vercruysse, Rik:

“Brüksel Küğ Okulu”nda André Van Driessche’nin öğrencisi oldu. Bu okulu birincilik ödülü kazanarak “magna cum laude” diploması ile bitirdi. Aynı küğ okulunda Arie Van Lisebet ile birincilik ödülü ve oda küğü diploması da aldı. Sanatçı 1987 yılında “Tenuto Yarışması”nın kazananı oldu. Rik Vercruysse 1983 yılından bu yana çok sayıda orkestrada yalkıcılık yaptı. “Rehberlerin Küğ Şapeli” (Muziekkapel van de Gidsen), “Flanders Filarmoni”, “BRT Filarmoni Orkestrası”, “Yeni Belçika Oda Orkestrası”, “I Fiamminghi” ve “Beethoven Akademisi” bunlardan bazılarıdır.Sanatçı aynı zamanda üflemeli beşil grubu olan “Quintessens” ile “Belçika Bakır Üfleme Çalgılar Yalkıcıları” ve üflemeli çalgı topluluğu “I Solisti del Vento”nun da üyesi olarak sıklıkla dinletilerde yer almış; Avrupa’nın hemen hemen tüm ülkelerinde, Japonya ve Tayvan’da sahnelere çıkmıştır. Bazı bağdarlar Vercruysse’a eserlerini adadılar, pek çok CD kaydına katkıda bulundu, bunlardan bazıları ödüller kazandı. Sanatçı 1996 yılına dek “Ghent Konservatuvarı”nda oda küğü öğretmenliği yaptı. 1997 yılından bu yana “Anvers Kraliyet Flaman Konservatuvarı”nda korno öğretmenliği yapmaktadır.

Verdrag:

(Felemenkçe) Uyum, ahenk. Bkz.: Konsort.

Verismo:

Konularını gerçek olaylardan alan opera akımı. Önemli temsilcilerinden birisi Pietro Mascagni’dir.
Son Güncelleme:25.01.2021 16.38
Toplam Ziyaret:2979992
Online Ziyaretçi Sayısı:4
Bugünlük Ziyaret :62

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.