We

Wehmut:

(Alm.) Melankoli, hüzün.

Wehmütig:

(Alm.) Hüzünlü. Acıklı, merhametkar. Melankolik.

Weich:

(Alm.) Yumuşak, şefkatle. Hoş, tatlı. Pürüzsüz.

Weichheit:

(Alm.) Yumuşaklık, şefkat.

Weichherzig:

(Alm.) Duygu, şefkat. Müşfik olma hali.

Weichlich:

(Alm.) Yumuşak, şefkatli.

\ Weidner, Herb:

1963 yılında Regensburg’da dünyaya geldi. Piyano eğitimi aldı ve bağdama çalışmalarına 2011 yılında başladı. Bu tarihten itibaren sürekli olarak eser üretmektedir. Herb Weidner küğ yaratısı oluşturmayı sevdiği için bağdamayı sürdürdüğünü belirtmektedir.

Well-Tempered Clavier, The:

İngilizce olup, Almanca’da “Das Wohltempierte Clavier”in karşılığıdır. Türkçe’ye “İyi Yedirimli Elçin” olarak çevirmek olanaklıdır. (Bkz: İyi Yedirimli Elçin)

\ Wembley Stadyumu:

Yalnızca İngiltere’nin değil, dünyanın en önemli ve güzel stadlarından birisi olan “Wembley Stadyumu”, 28 Nisan 1923 tarihinde kapılarını açmıştır. 90 bin kişilik kapasitesi olan bu stadyum önemli tarihsel olaylara tanıklık etmiştir. Bu kapasitesi ile Avrupa’da en büyük ikinci stadyum olma özelliğini elde eden “Wembley”de günümüze dek en yüksek seyirci toplama rekoru ABD’li popüler küğ ırlağanı Michael Jackson’a ait olmuştur. Jackson, 1988 yılında “Bad World Tour” kapsamında bu stadyumda verdiği 7 dinletide 504.000 seyirciye ulaşarak futbol takımlarını geride bırakmış ve erişilmesi çok güç bir rekora imza atmıştır.

Wenig:

(Alm.) Az, biraz. Bir parça.

Wenige:

(Alm.) Birkaç.

Weniger:

(Alm.) Daha az, azıcık.

Wenigste:

(Alm.) En az.
Son Güncelleme:23.01.2021 13.35
Toplam Ziyaret:2976719
Online Ziyaretçi Sayısı:13
Bugünlük Ziyaret :449

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.