Kr

\ Kravchenko, Sergey:

Sanatçı Ukrayna Odessa’daki ünlü “Stolyarsky Küğ Okulu”ndan 1965 yılında mezun olmuş, sonradan ismi “Peter Ilyitch Tschaikovsky” olarak değişen “Moskova Devlet Konservatuvarı”nda dünyanın en büyük sanatçılarından biri olan Leonid Kogan ile çalışmış, “Rusya’nın en seçkin sanatçısı” ünvanıyla ödüllendirilmiştir. Kravchenko İtalya’nın Cenevre kentinde 1969 yılında düzenlenen “Paganini Yarışması” ve Paris’teki “Jean Thibaut Yarışması”nda birincilik ödülü kazanmıştır. Sanatçı eski “Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği”nin tüm kentlerinde ve Polonya, Almanya, Macaristan, Yugoslavya, Bulgaristan, İtalya, Fransa, İspanya, Belçika, Lüksemburg, Finlandiya, Amerika, Kuzey ve Güney Kore, Japonya gibi ülkelerde dinleti dolaşılarına çıkmıştır. Sanatçının V. Ligolinsky, V. Mullova, S. Krylov, E. Gelen, J. Ko, N. Sachenko, A. Stepanenko ve E. Stembolaky gibi birçok öğrencisi çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmada birincilik ödülü kazanmıştır. Kravchenko aynı zamanda ulusal ve uluslararası küğ yarışmalarında jüri üyesi olarak görev yapmaktadır.

\ Krentzman, Laura:

Viyola sanatçısı olan Laura Krentzman, lisans çalışmalarını Boston’daki pek tanınmış “New England Konservatuvarı”nda, yüksek lisans çalışmalarını ise “North Texas Üniversitesi-Hartt School”da Carol Rodland, Susan Dubois ve Rita Porfiris gibi isimlerle yaptı. Bunların yanısıra Cynthia Roberts ile barok viyola çalıştı ve birçok barok topluluğunda baş viyolacı konumunda çaldı. Kim Kashakian, Wilfred Strehle, Helen Callus, Michelle LaCourse, Paul Neubauer, Danny Seidenberg ve “Emerson Yaylı Çalgılar Dördülü”nden Lawrence Dutton gibi isimlerle çalışmalar yaptı. Krentzman, bugüne kadar “Henry Mancini Enstitüsü”, “New York Üniversitesi Yaylı Dördülü Projesi”, “Mimir Oda Küğü Festivali”, “Bowdoin Uluslararası Küğ Festivali”, “Killington Küğ Festivali” ve “Boston Üniversitesi Tanglewood Enstitüsü”nün de içlerinde yer aldığı çok sayıda yaz festivaline katıldı. “Hartford Sinfoni Orkestrası”, “North Texas Üniversitesi Collegium Musicum”, “Hartford Bağımsız Oda Orkestrası”, “Carnegie Mellon Yeni Müzik Topluluğu” gibi birçok toplulukla yalkıcı olarak sahneye çıkmasının yanında “Pittsburgh Operası”, “New Haven”, “Glenns Falls”, “Hartford”, “Orchestra of the Pines”, “Wheeling”, “Westmoreland Sinfoni Orkestrası” gibi birçok orkestrada bulundu. Pittsburgh (Pensilvanya)’da yaşayan Laura Krentzman daha çok yeni küğ yaratılarına yoğunlaşmaktadır. Ayrıca “Hartford Bağımsız Oda Orkestrası”nın baş viyolacısı ve “016 Yeni Küğ Topluluğu” üyesi olarak dinletilerini sürdürmektedir.

\ Kriegsmann, Volker:

Volker Kriegsmann 1956 yılında Köln'de doğdu. "Köln Radyo Sinfoni Orkestrası"nın yalkın obuvacısı Wilhelm Meyer ile "Berlin Filarmoni Orkestrası"nın yalkın obuvacısı Hans–Jörg Schellenberger'in öğrenciliğini yaptı ve Helmut Hucke'nin öğrencisi olarak "Köln Küğ Yüksek Okulu"ndan mezun oldu. Volker Kriegsmann 1980 yılından bu yana "Bonn Beethovenhalle Orkestrası"nın yalkın ingiliz kornocusu ve obuvacısı olarak çalışmakta ve aynı orkestranın müdürlüğünü yapmaktadır.

Kromatik:

İsimleri aynı seslerin yarım ton (yarım basamak, yarım adım) ara ile dizilmeleri.
Son Güncelleme:20.04.2018 17.08
Toplam Ziyaret:1441558
Online Ziyaretçi Sayısı:6
Bugünlük Ziyaret :365

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.