As

As:

(Alm.) Labemol.

As Dur:

(Alm.) Büyük labemol, labemol majör.

As moll:

(Alm.) Küçük labemol. Labemol minör.

Ascendente:

Çıkıcı, yükselici.

\ Aslan, Murat:

“Adana Devlet Tiyatrosu” sanatçısı olan Murat Aslan 1975 yılında Adana’da doğmuştur. “Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü”nden mezun olan Murat Aslan 2007 yılından bu yana “Adana Devlet Tiyatrosu”nun sanatçısı olarak çalışmaktadır. Sanatçının rol aldığı diziler arasında “Eylül”, “Beyaz Gelincik”, “Karagül”, “Karakol”, “Yahşi Cazibe”, “Arka Sokaklar”, “Kırık Kalpler”, “Kader Çizgisi”, “Beşinci Boyut” ve çeşitli televizyon filmleri bulunmaktadır. Ayrıca “Bioxcin” reklam filminde de rol almış ve Reha Erdem’in yönettiği “Şarkı Söyleyen Kadınlar” isimli sinema filminde oynamıştır. Aslan’ın rol aldığı kısa filmler şunlardır: “Le Vallah”, “Üç”, “408 No’lu Oda”... Murat Aslan “İzmir Devlet Tiyatrosu”nda “İki Kova Su” isimli oyunu yönetmiştir. Rol aldığı oyunlar ise şunlardır: “Vatan Kurtaran Şaban”, “Demokrasi Köyü”, “Kanlı Nigar”, “İnsan”, “Kızılırmak”, “Dönemeç”, “Perdeden Sahneye İki Karagöz”, “Resimli Osmanlı Tarihi”, “Lorca Üçlemesi”, “Vanya Dayı”, “Sahipsiz Kayık”, “Kuru Gürültü”, “Köprüden Görünüş”, “Kadınlar, Savaş ve Oyun”, “Carmela ve Paolino”, “Uyuyan Güzel”, “Deli Dumrul”, “Aşk Bir Masaldır”, “Tartuffe”, “Aykırı İkili”, “Büyük Miras”, “Yunus Emre”, “Karımla Evleniyorum”, “Define Adası”, “Ah-u Zelha”, “Dört Mevsim”, “Düşmanla Sevişenler”, “Kısmet”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”. Murat Aslan özel çalışma gruplarında ve çeşitli kurumlarda da eğitmenlik yapmıştır: “Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi”, “Altıneller Eğitim Kurumları”, “Erkan Eğitim Kurumları”, “Deulcom International”, “Tarsus Güç Birliği Vakfı”, “Osmaniye Tabip Odası”, “Mersin Ticaret Odası”, “Tarsus Ticaret Odası”...

\ Aspendos Tiyatrosu:

2. yüzyılda Antalya’da inşa edilen tiyatro, Serik’in 6 kilometre doğusunda bulunan Aspendos antik kentinin en önemli yapısıdır. İmparator Antonius Pius döneminde yapılmıştır. “Aspendos Tiyatrosu”, Selçuklular zamanında gördüğü onarımdan ötürü günümüze bu kadar iyi durumda ulaşabilmiştir.

Aspirasyon:

Bkz. Aspiration.

Aspiration:

(İng.) Soluma, soluk alma. Soluklu okuma. Nefes alma, emme, içine çekme. Bkz. Aspirasyon.

Aspiration:

(Fr.) İçine çekme, soluk alma. Emme, emmek. Bkz. Aspiration.

Aspirazione:

(İt.) Bkz. Aspiration.

Assai:

(İt.) Çok, pek, oldukça.

Assiemo:

(İt.) Ses beraberliği, seste beraberlik. Ses birliği.

\ Astafiev, Boris:

“Cincinnati Sinfoni Orkestrası” küğcüsü olan Boris Astafiev karısını taciz etmekten gözaltına alındı. “Cincinnati Sinfoni Orkestrası”nın kontrabas sanatçısı olan Boris Astafiev, kendi evinde eşine zorbalık uygulamakla suçlandı. Cincinnati polisi küğcünün Morrison Bulvarı’ndaki evine akşam saat yedi sularında yapılan bir ihbar üzerine gitti ve 37 yaşındaki sanatçıyı göz altına aldı. Polisin belirttiğine göre Astafiev eşini saçlarından sürüklemek ve kafasını yumruklamak ile itham edildi. Sonra da O’nu zehirlemekle korkuttu. Mahkeme Astafiev’in eşi Pamela Holmes’e yaklaşmasını yasakladı. Moskova’da doğup büyüyen Astafiev New York’da bulunan “Juilliard Küğ Okulu”nda öğrenim gördü ve “Cincinnati Sinfoni Orkestrası”nın sanatçısı oldu.
Son Güncelleme:07.04.2020 12.01
Toplam Ziyaret:2434359
Online Ziyaretçi Sayısı:8
Bugünlük Ziyaret :527

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.

Telif hakları için şikayetiniz varsa 05432317861 numaralı telefona ulaşabilirsiniz. Tuğrul Göğüş