Ho

Homofon:

Tek sesli. Bkz. Homofonik, homophon, homophone, homophonie, homophony.

Homofonik:

Tek sesli, tek seslilik. Bkz. Homofon, homophon, homophone, homophonie, homophony.

Homophon:

(Alm.) Tek sesli. Bkz. Homofon, homofonik, homophone, homophonie, homophony.

Homophone:

(Fr.) Tek sesli. Homofon, homofonik, homophon, homophonie, homophony.

Homophonie:

(Fr.) Tek seslilik. Bkz. Homofon, homofonik, homophon, homophone, homophony.

Homophony:

(İng.) Tek sesli, tek seslilik. Bkz. Homofon, homofonik, homophon, homophone, homophonie.

\ Horn Ruf Korno Dördülü:

Korno dördülü "Horn Ruf" ertiksel olarak sivrilmiş dört genç kornocu olan Simon Blaser, Philip Schmelzle, Claude Tremuth ve Dominik Zinsstag tarafından 2003 yılında kuruldu. Bu dört küğcünün üçü Basel kentindeki "Küğ Akademisi"nde yıllarca Stefan Ruf'un sınıfında eğitim gördüler ve şu anda tümü "Basel Küğ Akademisi"nde Christian Lampert ile çalışmaktadırlar. Bir dördül olarak Michael Höltzel, Erich Prenzel ve "Amerikan Korno Dördülü"nün sayısız ustalık kurslarına katıldılar. Dahası kendilerini yoğun bir şekilde orkestral çalışmaya adamış olan bu grubun üyeleri "İsviçre Gençlik Sinfoni Orkestrası", "Alman Federal Gençlik Orkestrası", "Schleswig–Holstein Küğ Festival Orkestrası", "Avrupa Birleşik Gençlik Orkestrası" ile "Federal Öğrenci Orkestrası – Genç Alman Filarmonisi" ve profesyonel orkestralar olan "Zürih Tonhalle Orkestrası", "Amadé Oda Filarmonisi", "WDR Radyo Orkestrası" ve "Macar Radyo Sinfoni Orkestrası"nda çok değerli deneyimler elde etmiş bulunmaktadırlar. Yalkıcılar olarak ve başka oda küğü çalgılamalarında bu dördülün üyeleri "İsviçre Genç Küğ Yarışması" ile Almanya'da yapılan ve ülke çapında bir yarışma olan "Genç Küğcüler", Fransa'da gerçekleştirilen "Sanatsal Konkurlar" ve Lüksemburg'da yapılan "Korno Dalında Avrupa Yarışması"nda birinci ödülleri elde etmişler; Lugano'da gerçekleştirilen Örovizyon "Genç Küğcüler" yarışmasının finalistleri olmuşlardır. Dördül olarak ise "İsviçre Genç Küğcüler Yarışması"nda 2004 ve 2005 yıllarında birincilik ödülü kazanmışlar, Hırvatistan'ın Dubrovnik kentinde gerçekleştirilen "Avrupa Gençlik için Küğ Ödülü 2004 Yarışması"nda klasmana girmişlerdir. 2007 yılında Arosa kentinde yapılan "Graubünden Kültür Festivali"nde, Zürih "Tonhalle"de ve La Chaux–de–Fonds'ta yapılan "Uluslararası Korno Topluluğu Dünya Korno Kongresi"nde sahneye çıkmışlardır. Grup bu etkinliklerde İsviçreli bağdarların yaratılarını dünyada ilk kez seslendirme olanağı elde etmişlerdir. "Horn Ruf Korno Dördülü" 2008 yılında Robert Schumann'ın "Dört Korno için Dinleti Parçası""Basel Sinfoni Orkestrası" ile seslendirmişdir. Fotoğrafta "Horn Ruf Korno Dördülü"nün üyeleri soldan sağa Dominik Zinsstag, Claude Tremuth, Simon Blaser ve Philip Schmelzle sırasıyla yer almaktadırlar.

\ Houlik, James:

Bir dinleti saksofonisti olan James Houlik bu çalgının ustası olarak ün yapmıştır. James Houlik Amerikan basınında dinleyenleri için kulakların aradığı taze ve yeni sesi nadir güzellikte sunan sanatçı olarak tanımlanmaktadır. 1978 yılında “Carnegie Hall”de verdiği ilk dinletisinden sonra ikinci yalkın dinletisini de Adolphe Sax’ın 166. doğum gününü kutlama şenlikleri çerçevesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde “Lincoln Center”ın “Tully Salonu”nda vermiştir. Klasik saksofon ustalığındaki başarıları kendisine uluslararası ün kazandırmış; Tokyo, Varşova, Berlin, Amsterdam, Londra ve Toronto’da dinletilere çağırılmıştır. 1990 yılında James Houlik “Lincoln Center”ın “Avery Fisher Salonu”nda “Amerikan Sinfoni Orkestrası” ile birlikte Morton Gould’un “Diversions” isimli yaratısını tüm ustalığı ile çalmıştır. ABD’nin hemen bütün ünlü orkestraları ile dinletiler vermiş olan sanatçı İtalya, Hollanda, Belçika, Polonya ve Japonya’da da sesini duyurmuştur. Saksofonun yaratıcısı Belçikalı Adolph Sax için tertiplenen büyük şenlikler nedeni ile bu ülkeye davet edilen James Houlik Brüksel’de de dinletiler vermiştir. James Houlik yoğun dinleti çalışmalarının yanısıra küğ yüksek okullarında, üniversitelerde profesör ve pedagog olarak faaliyet göstermeyi de ihmal etmemektedir.

Housle:

(Çek.) Keman.

Houslista:

(Çekçe) Kemancı, keman çalan kişi. Keman sanatçısı.

Hoyrat:

Güneydoğu Anadolu bölgesinde ve Kuzey Irak civarlarında, özellikle Kerkük ve Musul’da erkekler tarafından söylenen bir tür uzun hava.
Son Güncelleme:16.01.2021 15.56
Toplam Ziyaret:2966787
Online Ziyaretçi Sayısı:7
Bugünlük Ziyaret :76

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.