Fr

Fr.:

Fr.: Fransızca.

\ Fransen, Erna:

“Gymnasium”dan sonra Arnhem’de Jacques Hendriks ve Utrecht’te Herman Uhlhorn ile konservatuvarda piyano eğitimi almıştır. Genç yaşlarında çeşitli korolar çalıştırdı ve birçok çalgıcıyı yönlendirdi. Flüt sanatçısı Frans Fransen ile oluşturdukları ikiliyle düzenli olarak dinletiler vermekte ve ırlağanlara eşlik etmektedir. Erna Fransen “Zeister Küğ Okulu”nda piyano öğretmenliği de yapmaktadır. Bkz.: Hendriks, Jacques; Uhlhorn, Herman.

Fraseggiare:

(İt.) Cümle, formüle edilmiş tümce. Cümlelemek. Kısa ve uygun anlatım. Uygun bir şekilde ifade etmek. Melodiyi ayrıştırarak çalmak. Ezginin net olarak ifadesi. Cümle parçası. Deyiş, dışavurum. Fraz, ifade. Bkz. Cümle, fraz, phrase.

French-horn:

Bkz. Korno.

\ Frisch, Max:

İsviçreli oyun ve roman yazarı, mimar (1911-1991). Oyunlarında ve romanlarında bireyin kimlik sorunlarını işleyen ünlü yazar 1947 yılında Bertolt Brecht ve Friedrich Dürrenmat ile tanışmıştır. Oyunları ve romanları ile Alman dilinde etkili olmuştur. “Andorra” ve “Yine Başladılar Şarkılarına” isimli oyunlarıyla ün kazanmıştır. Türkçeye de çevrilen “Homo Faber” isimli romanı geniş yankı uyandırmıştır.
Son Güncelleme:20.08.2019 22.07
Toplam Ziyaret:2040781
Online Ziyaretçi Sayısı:8
Bugünlük Ziyaret :529

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.

Telif hakları için şikayetiniz varsa 05432317861 numaralı telefona ulaşabilirsiniz. Tuğrul Göğüş