Sm

Small bassoon:

(İng.) Küçük fagot.

Small flute:

(İng.) Küçük flüt.

Smoothly:

(İng.) Yumuşak, yumuşacık. Yumuşak bir şekilde, yumuşakça. Rahat, rahatça. Pürüzsüz, pürüzsüzce. Kolayca. Düzgünce. Sarsıntısız, sarsıntısızca. Eşit, eşitçe.

Smorzando:

(İt.) Sesi azaltarak, ölgünleştirerek, sesi kısarak. Gittikçe kısarak, dereceli azaltarak, kademeli indirerek. Kısarak, azaltarak. Kısaltılmış şekli ile: smorz.

Smuikas:

(Litvanca) Keman.

Smuikininkas:

(Litvanca) Kemancı, keman çalan kişi. Keman sanatçısı.

\ Smyrna Beşili:

2000 yılında İzmir'li küğcü Sibel (Sezer) Dündar tarafından kurulmuş olup, 2001 yılından başlayarak ertiksel olarak çalışmaya başlamıştır. Genellikle İzmir ve çevresinde çok sayıda etkinlik ve festivalde sahne alan grup zaman zaman Ege Bölgesi dışında da dinletiler vermiş ve yardım amaçlı dernek gecelerinde bulunmuştur. Grubun tüm üyeleri kadrolu işlerde çalışmakta olup amatör ruhla yaptıkları küğsel etkinliklerde çok seçici olmayı ilke olarak benimsemişlerdir. Sadece latin ve caz formunda eserleri yorumlayan “Smyrna Beşili” 2007 yılı baharında ilk albümleri için stüdyo çalışmalarına başlayacaktır. Ayrıca 15-25 Temmuz 2007 tarihleri arasında Kıbrıslı küğseverler ile buluşacakları bir dinleti dolaşısı hazırlığı içindeki grup İzmir’de kendi olanaklarıyla oluşturdukları bir stüdyoda çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürmektedir. “Çukurova Müzik Dostları Derneği” sayesinde ilk kez Adana'lı dinleyicilerin karşısına çıkmış olan “Smyrna Beşili” piyanoda Efe Sezer, akustik gitarda Metin Taşpınarlı, perküsyonda Aykut Özyılmaz, flütte Sibel (Sezer) Dündar ve vokalde Savaş Aysal’ın katılımıyla kurulmuştur. Grubun tüm üyelerinin ortak hedefi ticari kaygı gütmeden sadece sevdikleri küğü yapabilmektir.
Son Güncelleme:09.04.2020 22.16
Toplam Ziyaret:2438014
Online Ziyaretçi Sayısı:8
Bugünlük Ziyaret :321

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.

Telif hakları için şikayetiniz varsa 05432317861 numaralı telefona ulaşabilirsiniz. Tuğrul Göğüş