\ Södergren, Inger:

İsveçli piyanist Södergren Stockholm'de başladığı küğsel eğitimini daha sonra Viyana ve Salzburg'da devam ettirdi ve burs kazanarak “Stockholm Kraliyet Küğ Akademisi”ne gitti. Daha sonra Nadia Boulanger ve Yvonne Lefébure gözetiminde ileri piyano çalışmaları gerçekleştirdi. Sıradışı yeteneğiyle kısa zamanda başarılı bir uluslararası kariyere imza atan sanatçı yaptığı kayıtlarla altı “Choc du Monde de la Musique”, dört “Telerama”, “Diapason d'Or”, “Grand Prix du Disque” ve “Charles Cros Akademisi” özel albüm ödüllerini kazandı. Paris, Londra, Berlin, Milan, Madrid, Amsterdam, Stockholm, New York ve Tokyo gibi dünyanın bütün büyük küğsel merkezlerinde başarılı etkinlikler gerçekleştiren sanatçı yalkıcı kariyerinin yanısıra Nathalie Stutzmann'la gerçekleştirdiği ikili çalışmalarını 1994'ten beri sürdürmektedir. “Gaveau”, “Théâtre du Châtelet”, “La Roque d'Anthéron”, “Radio France” ve “Montpellier Festivalleri”ne katılan sanatçı Amsterdam “Concertgebouw”, Lizbon “Fundaçao Calouste”, Tokyo “Bunka Kaikan”, Londra, Berlin, Milan ve Madrid'de dinletilerde yer aldı. Dünyanın birçok yerinde ustalık kursları veren sanatçı Schumann, Brahms, Chausson ve Poulenc'ten başarılı kayıtlar yapmış, son olarak eleştirmenlerden inanılmaz övgüler alan Schubert'in “Winterreise”sini kaydetmiştir.

\ Sökezoğlu, Duygu:

1996 yılında “Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi”nden mezun oldu. 2000’de “Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü”nden birincilikle mezun oldu. 2003 yılında “Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Bilim Dalı”nda yüksek lisansını tamamladı. 2010 yılında yine aynı kurumda doktorasını tamamladı. Lisans, yüksek lisans ve doktora sürecinde piyano ve tez çalışmalarını Selmin Tufan ile yürüttü. 2000-2001 eğitim-öğretim yılında “Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü”nde öğretim görevlisi ve “Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi”nde piyano öğretmeni olarak göreve başladı. 2001-2002 eğitim-öğretim yılında “AKÜ Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü Piyano Ana Sanat Dalı”nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2003’te “AKÜ Devlet Konservatuvarı Piyano ASD Başkanlığı” görevine getirildi. 2006’da bu görevinden istifa etti. 2007’de “Piyano Ana Sanat Dalı Başkanlığı” görevine tekrar getirildi. 2011’de “AKÜ Müzik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü” olarak atandı. 2011’de yardımcı doçent oldu. Piyano, yardımcı piyano, eşlik, remileme, şan dağarı eşliği, küğ pedagojisi, küğ bibliyografyası derslerini üstlendi. Küğ eğitimi alanında bilimsel toplantılarda bildirileri, hakemli dergilerde makaleleri yayımlandı. Piyano ve oda küğü dinletilerinde görev aldı.

\ Sönmez, Binnaz:

1985 yılında Almanya’da doğdu. Ertikten küğ eğitimine Uşak “Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu”nda Kazım Usta ile başladı. 1999 yılında “Uşak Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi”ni kazandı ve flüt çalışmalarına Ayşe Peker ile sürdürdü. Dört yıllık eğitimi süresince “Ankara Devlet Opera ve Balesi”nden Yaprak Oktay ile de çalıştı. 2003 yılında “Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı”na lisans öğrencisi olarak girdi ve burada Halil Ekseriyet, Yücel Köse, Mahmut Sarı gibi isimlerle öğrenim gördü. Bu süre içerisinde “İzmir Devlet Opera ve Balesi”nden Hürkan Ayvazoğlu ile de çalışmaları oldu. Okulun birçok dinletisinde görev aldı. “Buca Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü”nden 2007 yılında mezun oldu. Halen Hürkan Ayvazoğlu ile çalışmalarını sürdüren Binnaz Sönmez koro ve dinleti etkinliklerine devam etmekte, aynı zamanda “Ensemble Feverish Müzik Kursu”nda öğretmenlik yapmaktadır.
Son Güncelleme:25.01.2021 16.38
Toplam Ziyaret:2979538
Online Ziyaretçi Sayısı:15
Bugünlük Ziyaret :454

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.