\ Sığırcı, Durmuş:

1950 yılında Adana’nın Kuyumcular Köyü’nde dünyaya geldi. İlkokulu köyünde, ortaokulu da Adana “Ziya Paşa Ortaokulu”nda tamamladı. 1969 yılında “Mersin İlköğretmen Okulu”nu, 1978 yılında da “Adana Eğitim Enstitüsü FKB Bölümü”nü bitirdi. 1996 yılında emekliye ayrılan Sığırcı öğretmenlik yaptığı süre içerisinde yaz kursları ile hizmet içi eğitim kurslarına katıldı. Sivil toplum kuruluşlarında, öğretmen örgütlerinde aktif olarak görevler üstlendi. Mesleğinin son onaltı yılını beden eğitimi öğretmeni olarak tamamladı. Hentbol antrenörlüğü ve masa tenisi milli hakemliği yaptı. On yıl boyunca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında stad gösterilerine erkek cimnastik grupları hazırladı. “Milli Eğitim Lig Heyeti”nde okullar arası yarışmaları düzenleyen ekip içinde görev aldı. Severek yaptığı öğretmenlik mesleğinden ayrıldıktan sonra “Natürel Müzik Merkezi”ni kurarak sanat eğitimi ve etkinlikleri yolu ile topluma güzellikler katma çabalarını devam ettirmekte olan Sığırcı aynı zamanda “Çukurova Edebiyatçılar Derneği” ile “Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Geliştirme ve Mezunları ile Dayanışma Derneği”nin de kurucusudur. Bunların dışında “Çukurova Müzik Dostları Derneği” ile “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği” üyesidir. Sığırcı etkin çalışmaları ile Adana kentimizin küğ yaşantısına önemli katkılar sağlamaktadır.

\ Sığırcı, Ezgi:

1988 yılında Adana’da doğan Ezgi Sığırcı keman eğitimine 1999 yılında “Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı”nda Ayça Göğüş’ün öğrencisi olarak başladı ve Tuğrul Göğüş ile devam etti. Gerek Adana kentinde ve gerekse Türkiye’nin çeşitli illerinde dinletiler veren Ezgi Sığırcı 2005 yılı yazında Alaçatı’da düzenlenen keman okuluna katılarak Tuncay Yılmaz ile çalıştı. Sığırcı “Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı” keman bölümünü 2009 yılı Haziran ayında Tuğrul Göğüş'ün öğrencisi olarak bitirmiştir. Sığırcı, "İstanbul Yeditepe Üniversitesi Müzik Bölümü"nde tezsiz yüksek lisans yaparak pedagojik formasyon diploması almış ve hemen ardından "Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü"nde keman öğretmenliği yapmıştır. Ezgi Sığırcı 2012-2013 öğretim yılından itibaren "Adana Gündoğdu Özel Koleji"nde küğ öğretmenliği görevini üstlenmiştir.

\ Sığırcı, Fatma:

1991 yılında Adana’da doğdu. İlkokula başladığı yıllarda orga olan ilgisi ile çalgı çalmaya başladı. Orgdan sonra gitar eğitimi aldı. Bu süreçte gitara olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından keşfedilerek “Adana Güzel Sanatlar Lisesi”ne yönlendirildi. 2005 yılında “Adana Güzel Sanatlar Lisesi”nde öğrenime başlayan Sığırcı, keman eğitimine ilk olarak Özlem Yılmaz ve yardımcı çalgısı olan piyanoya ise İsmail Soner Erdem ile başladı. Lisede okuduğu yıllarda okul orkestrasında kemancı, okul korosunda da soprano olarak görev aldı. Orkestra ve okul korosunda çeşitli dinletilerde görev aldı. 2007 yılında okul korosu ile birlikte “Mersin Polifonik Korolar Şenliği”ne katıldı. Bireysel olarak okul içi ve okul dışında çeşitli dinletiler verdi. 2009 yılında “Adana Güzel Sanatlar Lisesi”ni birincilikle bitirdi. Yine aynı yıl “Uludağ Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü”nde lisans öğrenimine başladı. Üniversitede keman eğitimini Necdet Kalender ile yaptı. Yardımcı çalgısı olan piyano eğitimini ise Alpay Güldoğan ile gerçekleştirdi. Topluma hizmet uygulamaları kapsamında Bursa/Mudanya’da bir okulda orkestrada görev aldı. Okul korosu ile birlikte Bursa’nın köylerinden biri olan “Misi Köyü”nde dinleti verdiler. Bu dinleti sonucunda “Teşekkür Belgesi” almaya hak kazandı. 2012 yılında okul korosunda görev alarak “Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası” ile birlikte dinleti verdi. Lisans eğitimi boyunca başarılarından dolayı “Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı” Başkanı  İsmail Bozkaya’dan “Yüksek Onur Belgesi” aldı. 2013 yılında “Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı”ndan mezun oldu. Halen farklı kurum ve kuruluşlarda küğ eğitmenliği yapan Fatma Sığırcı, çalışmalarına Adana’da devam etmektedir.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5850819
Online Ziyaretçi Sayısı:14
Bugünlük Ziyaret :532

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.