Uçak Yolculuklarında Kulak Nasıl Korunur?:

Kulağımız uçak yolculuklarında basınç nedeniyle zarar görebilirse de bu risk bazı tedbirlerle ortadan kalkabilir. Kulağın sağlıklı duyabilmesi için, kulak zarının dış kulak yoluna bakan tarafındaki basınç ile kulak zarının arkasında kalan orta kulak boşluğunun basıncının aynı olması gereklidir. Artan veya eksilen basınç nezle, sinüzit gibi hastalıklarda da yeterince dengelenemez ve orta kulakta ciddi sorunlar oluşabilir. Sık sık yutkunma, sakız çiğneme orta kulak basıncının dengelenmesini kolaylaştırır.

\ Uçaner, Murat Zühtü:

1958 yılında Adana’da doğdu. 1982-1987 yılları arasında “Adana Devlet Tiyatrosu”nda aksesuvar memuru, suflör ve oyuncu olarak görev yaptı. 1987 yılında tayin olduğu “İstanbul Devlet Tiyatrosu”nda görevine devam ederken üniversite öğrenimini de sürdürdü. 1994 yılında “İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı”ndan mezun oldu. Üniversite öğrenimi esnasında “Kadıköy Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Koro Şarkıcılığı Bölümü” sınavını kazandı ve küğ eğitimine devam ederken “İstanbul Üniversitesi Çoksesli Korosu”nda koro üyesi olarak görev aldı. İstanbul’da çevirmen olarak çeşitli firmalarda çalıştı. 1997 yılında ingilizce öğretmeni olarak “Milli Eğitim Bakanlığı” bünyesinde çalışmaya başladı. Öğretmenlik görevi sürmekte iken 2001 yılında kurumlararası nakil yoluyla “Kültür Bakanlığı Devlet Türk Dünyası Müziği Topluluğu”na geçti. Halen aynı toplulukta ses sanatçısı olarak görevine devam etmektedir.

\ Uçucu, Ergün:

Tiyatro ve film sanatçısı.22 Mayıs 1940 tarihinde Malatya’da dünyaya gelmiştir. “Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü”nden mezun olmuştur. Ergün Uçucu, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı idi. Yıllarca “TRT”de “Tatlı Cadı” gibi dizilerde ve filmlerde seslendirme yapmış, sinema filmleri ve dizilerde rol almıştı.
Son Güncelleme:02.08.2021 22.17
Toplam Ziyaret:5741252
Online Ziyaretçi Sayısı:9
Bugünlük Ziyaret :521

Bu Site En İyi Firefox,Chrome,Safari'de ve 1024x768 Çözünürlüğünde Görünür.